Kırmızı Oda Son Bölüm Özeti – Son Bölümde Neler Oldu?

Kırmızı Oda Son Bölüm Özeti – Son Bölümde Neler Oldu?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde reyting rekorları kıran dizilerden biri olan Kırmızı Oda dizisinin son bölümü yayınlandı. Kırmızı Oda dizisinin fanları Kırmızı Oda son bölüm özeti konusunu araştırmaya başladı bile. Kırmızı oda dizisi yayın hayatına başladığı günden beri reyting rekorları kıran dizilerden biriydi. Bu reytinglerini hala koruyan dizinin yayın hayatı oldukça uzun olacak gibi görünüyor. Peki Kırmızı Oda son bölüm özeti nasıldı?

 

1-  Selvi’nin Oğlu Yiğit’in Ölümü

Selvi karakteri diziye katıldığı günden beri yürekleri yakan hikayesiyle birlikte izleyiciyi kendisine bağlamayı başarmıştı. Doğduğu günden itibaren babasından şiddet gören Selvi, son bölümde büyük oğlu Yiğit’in ölümüyle birlikte yıkıldı.

 

2-  Selvi’nin Hikayesi

Selvi karakteri, küçük bir köyde doğmuş ve hayatı boyunca hiç şehir görmemiş bir kızdır. İki kardeşi, babası ve annesi ile birlikte yaşadığı köyde bir türlü huzur bulamaz. Çünkü babası tüm hane halkına psikolojik ve fiziksel olarak şiddet uygulamaktadır.

 

3-  Selvi’nin Evliliği

Selvi’nin babası kızlarını sevmediği gibi onları bir an önce başlık parası karşılığında evlendirmenin peşindedir. Bir gün köye gelen rıza, kendine saf bir kız aramaktadır. Selvi’yi gözüne kestiren Rıza para karşılığında Selvi’yi babasından alır. Selvi gelin gittiği bu evde hemen hemen kendi yaşlarında olan Rıza’nın iki kızıyla karşılaşır.

 

4-  Selvi’nin Yeni Evi

Kırmızı Oda son bölüm özeti

Selvi, henüz 15 yaşında olmasına rağmen evli bir kadın olduğunun farkındadır. Ancak Rıza normal bir adam değildir. Yıllarca karısına ve kızlarına uyguladığı şiddeti şimdi Selvi’ye uygulamaktadır. Selvi’nin cezası daha da ağırdır. 35 yıl boyunca Selvi’nin asla dışarı çıkmasına, hatta pencere bile açmasına izin vermez.

 

5-  Rıza’nın Ölümü

Kırmızı Oda son bölüm özeti

Selvi, Rıza öldükten sonra bile dışarı çıkmamaktadır. Dışarı çıkmayı adeta kendine yasaklayan Selvi’nin oğlu ise bu durumdan oldukça rahatsızdır. Selvi dışarı çıkmadıkça terapiye de gidemez. Oğlu da terapinin ona gelmesini sağlar.

 

6-  Selvi ve Kırmızı Oda

Kırmızı Oda son bölüm özeti

Selvi, Kırmızı Oda’ya girdikten ve doktor hanımla konuştuktan sonra artık iyileşmeye karar vermiştir. Yeni doğan torununu görmek için dışarı çıkmak isteyen Selvi, artık perdeleri açmaya başlamıştır. Kırmızı Oda’da ise en can alıcı noktaya gelinmiştir. Selvi’nin oğlu Yiğit’in ölümüne…

 

Etiketler: kırmızı oda kırmızı oda alya kırmızı oda selvi kırmızı oda son bölüm kırmızı oda son bölüm izle kırmızı oda son bölüm özeti


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL