Kitaplardan Uyarlanmış Filmler Nelerdir?

Kitaplardan Uyarlanmış Filmler Nelerdir?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Dünya kurulduğundan beri birçok kitap yazılmıştır. Bu kitapların bazıları kaybolmuş, bazıları okunmuş ve çok sevilmiş, bazılarıysa sevilmekle kalmayıp aynı zamanda sinemaya uyarlanmıştır. Peki bu kitaplardan uyarlanmış filmler nelerdir? İşte kitaplardan uyarlanmış filmler

Sol Ayağım

Kitaplardan uyarlanmış filmler listesinde ilk sırada Sol Ayağım filmi yer alıyor. Bu film bir otobiyografi olmasının yanı sıra ünlü İrlandalı yazar Christy Brown’un hikayesini anlatıyor. Ünlü yazar doğarken bir beyin felci geçirmiştir ve tüm hayatını bir tekerlekli sandalyeye mahkûm olarak geçirmiştir. Ancak tüm bu hayata yenik başlayan hikayesine rağmen yazar, oldukça başarılı biri olmayı başarmıştır. Yazarın bu hikayesi 1989 yılında sinemaya uyarlanmıştır.

Açlık Oyunları

Aslında filmi çıktıktan sonra ünlü olan kitaplardan biri olan Açlık Oyunları, uzun süre önce seri sonu vermesine rağmen günümüzde hala oldukça büyük bir hayran kitlesine sahiptir. İlk olarak 2012 yılında sinemaya uyarlanan Açlık Oyunları film serisi, ayrıca oyunculuklarıyla da yıllarca konuşulmuş ve birçok ödül kazandırmıştır.

Baba

İlk kez 1972 yılında yayınlanan Baba filmi, efsane film müzikleriyle tanınmaktadır. Baba filmi o kadar çok sevilmiş ki dünya kült filmler listesine girmiştir. Ayrıca dünya IMDB listesinde de ilk 10’da bulunan film, Ünlü bir İtalyan mafyasını ve bu mafyanın başında bulunan Baba karakterini konu almaktadır.

Alacakaranlık

Bir vampir filmi olan Alacakaranlık filmi, tüm dünya üzerinde çok sevilmiştir ve günümüzde hala bu sevgi sürmektedir. Film az para harcanarak yapılmasına rağmen gişede oldukça iyi hasılat yapmıştır. Film toplamda 4 bölüm sürmüştür ve en çok izlenen filmler listesinde kendine yer edinmeyi başarmıştır.

 

 

“Elite Dizisi Konusu Nedir? Oyuncuları Kimlerdir?” isimli makalemizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Etiketler: kitaplardan uyarlanmış filmler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL