Kızlarım İçin Kumru Kim? ( Tuvana Türkay)

Kızlarım İçin Kumru Kim? ( Tuvana Türkay)

Yazar: Emre Kızlarım İçin

Kanal D ekranlarında daha önce Katilin Kızları olarak anılan dizi isim değişikliğine giderek Kızlarım İçin ismini aldı. Dizide bir çok ünlü isim bir araya geliyor. Dizide Kumru karakterini canlandıran oyuncu Tubana Türkay’dır. Tuvana Türkay kimdir? Tanıyalım.

Kızlarım İçin Kumru Kim? ( Tuvana Türkay)

1990 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncunun babası Bulgaristan göçmeni annesi ile Rizeli’dir. İstanbul Güneş Koeji’nden mezun olan oyuncu, Beykent Üniversitesi Radyo Tv bölümünden mezun olmuştur. Oyuncu Alper Potuk ile birliktelik yaşamaktadır.

Tuvana Türkay 9 yaşından itibaren reklam filmlerinde oynamaya başladı. Kent Şeker, Türk Telekom, Ayyıldız Gsm, Kek Reklamı, Coco Cola, Akbank, Only Ped gibi reklam filmlerinde rol almıştır. Akademi Neo’dan oyunculuk dersleri aldı. Bu faaliyetleri dışında Şan dersleri alan oyuncu ayrıca diksiyon dersleri de almıştır.

Oyuncu 2014 yılında Kara Para Aşk dizisinde rol aldı. Tuba Büyüküstün, Engin Akyürek, Erkan Can, Aytaç Arman, Nebahat Çehre ile birlikte rol aldı. 2015 yılında ise Güvercin Uçuverdi adlı sinema filminde rol aldı. Bu dizide de ünlü isimlerle birlikte oynadı. Oyuncu ayrıca, 2007 yılında Cumhur Cemaat, 2009 yılında Ayrılık 2 , 2010 yılında Nakş-ı Dil Sultan, 2010 yılında ise Yer Gök Aşk dizisinde rol almış ve Bade karakterini canlandırmıştır. Bu dizi oyuncu için dönüm noktası oldu. 2012 Esir Sultan, 2013 Eksik Sayfalar’da yer alan oyuncu bir çok dizi ve sinema da rol almıştır. Oyuncu bir röportajında estetik ile ilgili soruya;

[pembetext]Kızlarım İçin Sumru Kimdir? Tıklayınız![/pembetext]

“Hayır. Ama annem bile bundan emin değil biliyor musun? Burnumu yaptırdım ve bunu asla saklama gereği hissetmedim. Neden ömrümün sonuna kadar mutsuz olacağım bir şeyle yaşayıp bunu kamufle etmeye çalışayım ki? Çirkin olan, bunu saklamak. Bazı oyuncular saklıyor.” 

Röportajın tamamı için: (http://www.sozcu.com.tr/hayatim/magazin-haberleri/tuvana-turkay-itiraf-etti-birini-seviyorsam-onda-cigerimi-birakirim/) adresinde ulaşabilirsiniz.

Tuvana Türkay Videosu!

Etiketler: kızlarım için kumru geröke adı kızlarım için kumru kimdir kızlarım için kumru sevgilisi kızlarım için oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL