Kuruluş Osman Bahadır Bey Kim? Gerçek Tarihte Bahadır Bey var mı?

Kuruluş Osman Bahadır Bey Kim? Gerçek Tarihte Bahadır Bey var mı?

Yazar: Emre Dizi Haberleri Kuruluş Osman

Kuruluş Osman’a Bahadır Bey Olarak Giren Yeni Oyuncu Kim? Çağkan Çulha Kimdir? Atv ekranlarında Çarşamba akşamları yayınlanan bir dönem dizisi niteliğindeki Kuruluş Osman’ın 29 Nisan akşamı yayınlanan yeni bölümünde diziye yeni oyuncular dahil oldu. Kuruluş Osman’a Diriliş Ertuğruldaki Sungurtekin Bey karakteri ile Sezgin Erdemir dahil olurken, İsimsizler dizisi ile tanınan oyuncu Çağkan Çulha ise Bahadır Bey karakteri ile dahil oldu.

Kuruluş Osman’da Dündar Bey’in oğlu Batur’u kaybetmesinden sonra Alişar Bey’in “sana çocuk verecek bir avrat bakalım soyunu sürdürecek bir oğlun olsun” demesi üzerine Dündar Bey” benim bir oğlum daha var onu zamanında obadan göndermiştim” demişti.

İşte Kuruluş Osman’a yeni dahil olan Bahadır Bey Dündar Bey’in oğludur. Annesi bir kayı olmadığı için kayı obasından ayrı yaşayan Bahadır Bey babası tarafından evlatlıktan reddedilmiştir. Osman Bey karşısında köşeye sıkışan Dündar Bey’in şimdi oğluna ihtiyacı vardır. Ancak Bahadır Bey babası Dündar Bey gibi hain değildir. Kayı Obası tarafından da sevilen dürüst bir gençtir.

Çağkan Çulha(Bahadır Bey) kimdir?

Peki Kuruluş Osman’da Bahadır Bey’e hayat veren oyuncu Çağkan Çulha kimdir? Çağkan Çulha 22 Kasım 1985 İstanbul doğumludur. Annesi sinema oyuncusu Mine Mutlu’dur. İstanbul Üniversitesi İsletme bölümündeki eğitimini yarıda bırakan Çağkan Beykent Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları bölümünde eğitimine devam etmiştir.

Çocukluk arkadaşı Ceren Moray’dan esinlenerek ajanslara başvuran Çağkan bazı reklam filmlerinde oynamıştır. 2003 senaryosunu Gani Müjde’nin yazdığı Hayat Bilgisi dizisinde rol almıştır. 2006 yılında Acemi Cadı dizisindeki Selim rolü ile tanındı. Kuruluş Osman Bahadır Beyin Oynadığı Diziler?

2008-2010 yılları arasında Adanalı dizisinde oynadı. 2013-2014 yılları arasında ise Gürkan Uygun ve Berk Hakman ile “Kaçak” adlı polisiye mafya dizisinde oynamıştır. Çağkan Çulha uzun yıllardır birlikte olduğu İpek Ertuğral ile evlenerek dünya evine girmiştir.

 

Etiketler: Kurulus Osman Bahadir Bey Hangi Dizilerde oynadi Kurulus osman bahadir bey kim Kurulus osman bahadir beyin sevgilisi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL