Kuruluş Osman Dizisi Tuttu mu, İzlendi mi, Reytingleri Nasıl?

Kuruluş Osman Dizisi Tuttu mu, İzlendi mi, Reytingleri Nasıl?

Yazar: Emre Kuruluş Osman

Kuruluş Osman dizisi en çok merak edilen konuların başında geliyor. Kuruluş Osman dizisi reytingleri nasıl, dizi izlendi mi, Burak Özçivit’in performansı nasıldı?

Kuruluş Osman dizisi yeni sezonun iddialı yapımlarından birisi. Trt1’den Atv’ye transfer olan Kuruluş Osman dizisi Diriliş kadar reyting alacak mı merak ediliyor. Burak Özçivit’in Osman Gazi’yi canlandırdığı Kuruluş Osman 20 Kasım Çarşamba günü ilk bölümü ile ekranlara geldi. Dizi 2019-2010 sezonunda ekranlarda olacak ve yine tarihi dönem türünde en çok izlenen dizi olmak için yarışacak.

İlk bölümde Türklere kurulan kumpas ile başlayan dizide Osman kurulan kumpası önleyerek beyliği için önemli bir adım atmıştır. Osman’ın yaptığı her ne kadar olumlu bir gelişme olsa da düşmanları Beyliğe karşı ortak tavır almaya itmiştir. Bundan sonra hem Osman Gazi’yi hem de beyliği zor günler beklemektedir. Kuruluş Osman dzisi ilk bölümde neler yaşandı, izleyiciler ilk bölüm itibari ile nasıl bir hikaye ile karşılaştı.

Ağabeyinin yokluğunda Kayı Obası’nı idare eden Dündar Bey, otağ ahalisi ve beylerle birlikte Kulucahisar Tekfuru Yorgopolos’u ziyarete gider. Maksadı Ertuğrul Bey’in kurduğu ilişkiler çerçevesince bir ticaret ve güvenlik anlaşması yapmaktır. Ancak Kayıları burada bekleyen tek şey Yorgopolos’un dostluğu değildir.

tıkla>>> Kuruluş Osman’da Turgut Alp Neden Yok, Ne Zaman Diziye Girecek?

Tekfurun, Türklerle kurduğu yakın ilişkiden rahatsız olan ezoterik bir yapılanma, kanlı bir operasyon için düğmeye basar. Amcası Dündar Bey’in yanında kaleye giden Osman, göstermiş olduğu kahramanlık ile bütün planları bozar. Yaşananlar Kayı’nın gözü kara yiğidi Osman için gizli bağlantılarla dolu tehlikeli bir maceranın başlangıcıdır.

tıkla>>> Kuruluş Osman Bala Hatun Kimdir, Gerçek Tarihte Var mı?

Kuruluş Osman reytingleri çok merak ediliyor. Dizi tuttu mu, izlendi mi, reytingleri nasıl gibi merak edilen soruların cevabını BURADAN 20 kasım çarşamba reyting sonuçlarından öğrenebilirsiniz.

Kuruluş Osman Yeni Bölüm Fragmanı

Etiketler: kuruluş Osman izlendi mi kuruluş Osman reytingleri kuruluş Osman tuttu mu


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL