Kuruluş Osman Dizisinde Ertuğrul Nerede, Konya’da Ne Yapıyor?

Kuruluş Osman Dizisinde Ertuğrul Nerede, Konya’da Ne Yapıyor?

Yazar: Emre Kuruluş Osman

Kuruluş Osman dizisi başladı başlamasına da akıllarda pek çok soru işareti oluşturdu. Bunlardan belkide en önemlisi Ertuğrul Gazi2nin yaşıyor olması ve nerede olduğu. Kuruluş Osman Dizisinde Ertuğrul Nerede, Konya’da Ne Yapıyor?

Diziyi izleyenler Ertuğrul Gazi’nin yaşadığını ve Konya’da olduğunu öğrenmiş oldular. Osman babasının yokluğunda fevri hareket ederken amcası Dündar’ı kızdırmaktadır Dündar ise sürekli Ertuğrul’a gönderme yaparak “baban geldiğinde, bana burada olsaydı” gibi sözlerle Osman’ı uyarmaktadır. Peki gerçekte Ertuğrul nerede, neden dizide yok, Konyada mı, orada ne yapıyor?

Ertuğrul Konya’dadır. Ertuğrul Gazi, ölümüne yakın bir dönemde moğol saldırıları sonrası Alaaddin Keykubat2ın Konya2ya dönmesinden sonra Söğüt ve  Domaniç’i yazlık ve kışlak ile kullanmıştır. Ara ara Konya’ya giden Ertuprul genel itibari ile ölümüne yakın dönemde Konya ve civarında bulunmuştur. Oba2yı ve beyliği kardeşi Dündar ile oğlu Osman yönetmişlerdir.

Kuruluş Osman dizisindeki Ertuğrul’ın Konya’da olması ise genel tarih sürecine uygun olmayabilir. Dizide pek çok olay, karakter ve süreç gerçek tarihle ilgisi yoktur. İzlenme oranlarının arttılması, heyacan ve aksiyonun ilerlemesi için bazı karakterler diziye dahil edilebilmektedir. Ertuğrul karakterinin diziden ayrılması da yine yeni sezonun yeni bir hikayeyle başlamasından dolayı olmuştur.

 

Etiketler: kuruluş osman ertuğrul neden konyada kuruluş osman ertuğrul nerede


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL