Kuruluş Osman Ertuğrul Geri Gelecek mi, Kim Canlandıracak?

Yazar: Emre Kuruluş Osman

Atv’nin sevilen dizisi Kuruluş Osman yeni sezona başladı. yeni sezonda Osman Gazi döneminin hemen öncesini konu alan dizide Ertuğrul bulunmuyor. Ertuğrul’un yerine kardeşi Dündar Obaya sahip çıkıyor ve yönetiyor. Ertuğrul ise Konya’da yer alıyor. Oba’da işler ters gitmeye başladı ve Osman kendi başına buyruk hareket ediyor. Tüm bunlardan sonra Ertuğrul’un gelmesi gerektiğine dair konuşmalar Oba’da sürekli devam ediyor. Akıllara hemen Ertuğrul Oba’ya geri gelecek mi sorusu geldi. Kuruluş Osman Ertuğrul Geri Gelecek mi, Kim Canlandıracak?

Kuruluş Osman‘da Ertuğrul hikaye ve kurgu gereği bulunmuyor. Oba’nın yönetimi kardeşi Dündar’dadır. Oğulları ise amcaları Dündar’a yardım etmektedir. Osman ise gençliğinin baharındadır ve fevri hareketleri ile göze çarpmaktadır. Aslında mantıklı hareket eden Osman fevri hareket ettiği için sıkıntılı durumlar ortaya çıkmaktadır. Bu da osman’ı haksız göstermektedir.

Hal böyle olunca Oba’da Bamsı, Dündar ve diğerleri Ertuğrul’a gönderme yapmakta Oba’ya geri dönmesi gerektiğini söylemektedirler. Gerçekten Ertuğrul geri gelecek mi? Kuruluş Osman dizisinde Ertuğrul yer alacak mı? Mereka edenler için konuyu araştırdık.

tıkla>>> Kuruluş Osman Kara Peçeli Bala Hatun mu, Kimdir, Gerçek Tarihte Var mı?

Kuruluş Osman dizisi her ne kadar tarihsel bir süreci anlatsa da kurgu gereği olaylar gerçek tarihe tam olarak bağlı gitmemektedir. Bazı karakterler ve olaylar kurgu gereği dizinin hikayesinden çıkarılmakta yada eklenmektedir. Ertuğrul’un da Konya’da olması kurgu gereği diziye dahil edilmiştir. Dizide farklı bir dönem anlatılacağı için ve Diriliş Ertuğrul dizisindeki başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan ile çalışılmayacağı için Ertuğrul karakteri diziye dahil edilmemiştir. Peki Ertuğrul karakteri Kuruluş Osman dizisinin ilerleyen bölümlerinde geri gelecek mi, gelecekse kim canlandıracak?

Ertuğrul karakteirnin diziye giriş yapıp yapmayacağı tamamen senaryo ekibinin yazacağı hikayeye bağlı. Normal şartlarda Ertuğrul gelmeyecektir. Ancak Ertuğrul karakteri için Engin Altan Düzyatan ile anlaşıldığı için Ertuğrul bu anlaşma gereği diziye giriş yapmayacaktır. Eğer Düzyatan ile herhangi bir anlaşma yapılmadıysa dizinin ilerleyen bölümlerinde farklı bir oyuncu Ertuğrul’un yaşlı hali olarak diziye giriş yapabilir.

Etiketler: ertuğrul kuruluş osmanda yer alacak mı kuruluş osman ertuğrul geri gelecek mi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL