Kuruluş Osman Gonca Kimdir, Rahibe, Kara Peçeli Kim?

Kuruluş Osman Gonca Kimdir, Rahibe, Kara Peçeli Kim?

Yazar: Emre Kim Kimdir Kuruluş Osman

Kuruluş Osman’da en dikkat çeken karakterler şüphesiz kara peçeli rahipler oldu. Tabi bunların gerçekte kim oldukları hala merak konusu.  Karapeçeliler kimdir, gerçek adları ne, hangi oyuncular canlandırıyor, sorusunun cevabını bu yazımızda paylaştık. Aslında kara peçeli rahiplerden birisini daha önce sizlere tanıtmıştık. İsmi Bala Hatun’du. Ve Osman’a aşık olacaktır. Bala Hatun kimdir yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

tıkla>>> Kuruluş Osman Bala Hatun Kimdir, Gerçek Tarihte Var mı?

Bu yazımızda diğer kara peçeli rahip olan Gonca karakterini sizlerle paylaşıcaz. Kuruluş Osman Gonca kim, gerçek adı ne, hangi dizilerde oynadı gibi bilgiler bu yazımızda. Evet Gonca karakteri kara peçeli rahiplerden diğeridir. Diğer rahip olan Bala Hatun ile tekfur’un kalesine sızmış ve rahibe olarak istihbarat toplamaktadır. Osman’a kutlu davasında yardım edeceklerdir. Gonca karakteri kimdir, gerçek adı ne?

Kuruluş Osman dizisinde Gonca karakterini canlandıran oyuncu Emel Dede’dir. Emel Dede 1989 İstanbul doğumludur. Aslen Psikolog olan Emel Dede aynı zamanda öğretmendir. Ancak oyunculuğa merakı olduğu için üniversite yıllarında da bu alanda kendisini geliştirmiştir. 35 Buçuk Sanat Evi’nde oyunculuk eğitimi almıştır.

İlk deneyimini 2005 ile 2008 yıllarında yapmıştır ve sırası ile Bıçak sırtı ile Küçük Kadınlar dizilerinde küçük rollerde oynamıştır. Asıl çıkışı ise 2010 yılında Öyle Bir Geçer Zamanki isimli dizi ile yapmıştır. Sonrasında ise Aşkın Bedeli, Alın Yazım, Emanet, Seddülbahir 32 Saat, Sevda Kuşun Kanadında, Çukur, İsimsizler ve Kuzgun dizilerinde rol almıştır.

Çukur dizisinde Aylin karakterini canlandırmıştır. 1.sezonda Doktor Aylin karakterini, 2.sezonda ise Aylin karakterini canlandırmıştır. Kuzgun dizisinde ise Kuzgun annesi Meryem’in gençliğini canlandırmıştır. Psikoloji bölümünde yüksek lisans yapan oyuncu kendisini oyunculuk üzerine yönlendirmiştir. Hatta bir röportajında “lisans eğitimim kendimi keşfetme noktasında büyük kapılar açtı zihnimde.” demiştir.

tıkla>>> Kuruluş Osman Siyah Peçeli Kadın Kimdir, Osman’ın Eşi Rabia Hatun mu?

Emel Dede ile özel röportaj

 

Etiketler: kuruluş osman gonca kim kuruluş osman peçeli rahip kim kuruluş osman rahip kadın kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL