Kuruluş Osman Katalan Prens Salvador Kimdir, Gerçek Tarihte Var mı?

Kuruluş Osman Katalan Prens Salvador Kimdir, Gerçek Tarihte Var mı?

Yazar: Emre Kim Kimdir Kuruluş Osman

Fenomen dizin Kuruluş Osman’a yeni bir karakter giriş yaptı. Dizinin son bölümünde Bala Hatun’u kaçırıp Pazar halkını kılıçtan geçiren Katalan Prens Salvador diziye bomba bir giriş yaptı. Peki Osman Katalan Prens Salvador Kimdir?

Sofia ve Kalanoz ile eşgüdümlü hareket eden Salvador Osman’ın karşısına güçlü bir rakip olarak çıkmıştır. Daha ilk sahnelerde gösterdiği acımasız uygulamaları ile Osman’la sıkı bir mücadeleye gireceğinin sinyallerini verdi. Katalan isimli hristiyan bir örgütlenmenin başı olan Salvador, Osmanlı’nın kuruluş dönemlerinde bir hayli Osman Bey’i uğraştırmıştır.

Özellikle Bizans İmparatorluğu, Katalan bölüklerini Osmanlı Beyliği’nin ve öncesinde Kayı Beyliğinin akınlarına karşı siper olarak kullanmıştır. Bu aşamada Katalan prensleri de Bizansa sonuna kadar hizmet etmişlerdir. İşte bu prenslerden birisi de Katalan Prensi Salvador’dur. Kökenleri İspanya’nın Katalonya (Barcelona) bölgesine uzanmaktadır. Peki Kuruluş Osman dizisinde Katalan Prensi Salvador’u kim canlandırmaktadır.

Salvador karakterini canlandıran oyuncu Latif Koru’dur. Radyo, televizyon program yapımcısı, sunucu ve aktör olan Latif Koru 1977 Ankara doğumludur. İlk okuldan başlayarak tüm öğrenim yıllarında okulların tiyatro kollarında görev yapmış hem oynamış hem de sunuculuk yapmıştır. İlk profesyonel iş kariyeri 1995 yılında lise sona giderken özel bir radyo ile olmuştur.

tıkla>>> Kuruluş Osman Ertuğrul Geri Gelecek mi, Kim Canlandıracak?

Sonrasında Ankara’da televizyon macerası başlar ve Kanal A, Başkent TV ve Flash TV gibi kanallardan televizyon programları hazırlar ve sunar. Sonra Fox tv ve Tgrt’de programlar yapar.Seksenler’de Levent karakteri, Payitaht’ta Zühtü Paşa gibi karakterleri canlandırmıştır. Sinema filmi olarak Dünyanın En Güzel Kokusu ve Direniş Karatay gibi filmlerde rol almıştır.

Etiketler: Kuruluş Osman Katalan Prens Salvador Kimdir Kuruluş Osman Salvador kim Kuruluş Salvador Gerçek Tarihte Var mı


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL