Kuruluş Osman Konur Karakteri Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Kuruluş Osman Konur Karakteri Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Yazar: Emre Kuruluş Osman

Yakışıklı oyuncu Burak Özçivit’in başrolünü oynadığı Kuruluş Osman dizisi rekordan rekora koşmaya devam ediyor. Oldukça iyi reytingler alıp Türkiye listesine girmeyi başaran diziye her geçen gün tarihten uyarlanmış yeni karakterler eklenmeye devam ediyor. Kuruluş Osman dizisinde bir dönem oynamış ve adından hala bahsettiren bir diğer karakter de Konur karakteri. Karakteri hala unutamayan kişiler Kuruluş Osman Konur karakteri kimdir? Kaç yaşında, nereli sorusunu sık sık soruyorlar. Sizler için Kuruluş Osman dizisinde sevilen bir karakter olan Konur karakterini detaylı bir biçimde ele aldık. Peki Kuruluş Osman Konur karakteri Kimdir? Kaç yaşında, nereli?

Eren Vurdem Kimdir?

Eren Vurdem, 1988 yılında Konya ilinde dünyaya gelmiş bir tiyatrocudur. Haliç Üniversitesinin Konservatuar Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Eren Vurdem, ilk oyunculuk deneyimini 2009 yılında yayımlanan Hesaplaşma dizisinde rol alarak yaşamıştır. Daha sonra oyunculuk yeteneklerini İnadına Aşk, Şefkat Tepe, Şubat ve Son Mektup dizilerinde sergilemiştir.

Eren Vurdem’in oyunculuk kariyerinin yükselişi İnadına Aşk dizisi ile başladı. Dizide başrol olan oyuncu diğer başroller olan Can Yaman, Açelya Topaloğlu, Nilay Duru ve Cem Belevi ile dostluğunu da bu dizide başlattı. Eren Vurdem, İnadına Aşk dizisinde Çınar karakterini canlandırdı ve bu karakter Türk halkı tarafından çok sevildi. Eren Vurdem, kariyerinin zirvesini çok sevilen ve çok izlenen Söz dizisi sayesinde yaşadı. Dizide başrolleri Melisa Yıldırımer, Nihat Altınkaya, İlayda Ildır ve Tolga Sarıtaş gibi önemli isimerde paylaştı. Söz dişinde Eren Vurdem Başçavuş Ateş karakterini canlandırdı ve bu karakter ile de çok sevildi.

Konur Alp Kimdir?

Konur Alp, Türk Devletlerinde yaşamış en büyük komutanlardan biridir. Konur Alp, Selçuklu İmparatorluğu’nun talihsiz çöküşünden sonra kurulmuş olan Osmanlı Devleti’nin komutanlarından biri olmuştur. Osmanlı Beyliği’nin Bizans Devleti ile yaptığı kanlı savaşlarda Konur Alp, büyük başarılara imza atmış ve Osmanlı Beyliği’nin kazanmasını sağlamıştır. Bazı tarihi belgeler şöyle söyler: “Konur Alp’in Osmanlı Devleti’nin kurulmasında büyük payı vardır.”.

Birinci Osmanlı Padişahı ve Osmanlı Devleti’nin kurucusu olan Osman Bey’in talimatıyla Konur Bey, Sakarya, Akyazı, Mudurnu ve Düzce gibi bölgelerin Osmanlı toprağı olmasını sağlamıştır. Komutan Konur Alp, savaş taktiklerini çok iyi bilmesiyle tanınırmış. Komutan, Alp, Gevye, Karacebüs hisarlarını da fethetmiştir. Ardından Akçakoca ve Abdurrahim Gazi ile Akova’ya akın etmeye başlamıştır.

Ünlü Komutan Konur Alp, 1326 yılında Bursa ilinin fethi sırasında hakkın rahmetine kavuşmuştur. Mezarı Düzce ilinde yer alan Konuralp Türbesi’nde bulunmaktadır.


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL