Kuruluş Osman Nerede Çekiliyor, İstanbul’da Nerede?

Kuruluş Osman Nerede Çekiliyor, İstanbul’da Nerede?

Yazar: Emre Kuruluş Osman

Kuruluş Osman Nerede Çekiliyor ve çekim mekanları nasıl tespit ediliyor? Tarihi dönem dizisi Kuruluş Osman nerede çekiliyor sorusu her bölümüden sonra merak ediliyor.

Kuruluş Osman Nerede Çekiliyor?

Kuruluş Osman nerede çekiliyor diye merak edenler dizinin savaş sahnelerni merak ettikleri için soruyorlar. Dizideki muhteşem savaş sahneleri Kuruluş Osman çekimleri nerede yapılıyor sorusunu akıllara getiriyor. Kuruluş Osman dizisi 20 kasım 2019 çarşamba günü başlamış ve 27 haziran 2020 çarşamba günü 27. bölüm ile sezon finali yapmıştı.

Kuruluş Osman çekim mekanları ile ilk bölümünden itibaren hayran kitlesini ekran başına kitledi. Dizinin çekim sahneleri, kaleler izleyenler tarafından merak edildi ve Kuruluş Osman dizisi nerede çekildi sorusunu sormaya başlandı. Sizler için Kuruluş Osman dizisi nerede çekliyor sorusunun cevabını araştırdık.

Kuruluş Osman Çekimleri Nerede Yapılıyor?

Kuruluş Osman dizisi İstanbul’da özel bir platoda çekiliyor. Diriliş Ertuğrul dizisi ile aynı platado çekilen dizi için özel alanlar inşa edildi. Oyuncuların kostüm ve aksesurları için ciddi miktarda elbise, silah ve at alındı. Plato inşaatında binlerce kişi çalıştı. Tüm oyuncular at binme eğitimi aldı, kılış, kalkan ve ok atma eğitimi aldılar. Kadın oyuncuların hepsine yemek yapma dersleri verildi.

 

Kuruluş Osman dizisi Beykoz ve Riva’da kurulan özel bir dizi-film çekim platosunda çekiliyor. Oldukça maliyetli olan yapım için binlerce kişi arka planda çalışıyor. At binme eğitimleri, Kılıç kalkan kullanma eğitimleri, o dönemin konuşulan diline hakim olmak için dil eğitimleri, makyaj, elbise gibi pek çok alanda eğitim alan oyuncular sıkı bir çalışmadan geçiyorlar.

Kuruluş Osman Çekim Hazırlıkları Neler?

Burak Özçivit dizi için özel at binme, kılıç kullanma ve ok atma eğitimleri aldı. Beykoz ve Riva’da kurulan özel platoda özel elbiseler dikildi, kaleler kuruldu, obalar inşa edildi. Yaklaşık 360 dönümlük bir arazi üzerine kurulu olan platoda ayrıca oyuncuların kalacağı ve dinleneceği özel alanlarda inşa edildi. Neredeyse yeni bir şehir kuruldu.

Kuruluş Osman dizisi konusu itibari ile geniş bir alanda geçtiği için dizi seti de hikayeye uygun bir şekilde oluşturuldu. Tabiri caizse yeniden bir şehir inşa edildi. Çok büyük bir alanda Kuruluş Osman dizisi çekimleri devam ediyor. Dizinin konusu itibari işe bazı sahneler farklı şehirlerde çekilse de genel itibari ile Riva’da çekimler devam ediyor.

Etiketler: kuruluş osman dizi seti nerede kuruluş osman nerede çekiliyor kuuruluş osman çekimleri nerede yapılıyor


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL