Kuruluş Osman Son Bölüm Özeti? Kuruluş Osman Son Bölümde Neler Yaşandı?

Kuruluş Osman Son Bölüm Özeti? Kuruluş Osman Son Bölümde Neler Yaşandı?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Tarih dizileri her dönem boyunca Türk izleyicisinin en çok sevdiği dizilerden olmuştur. Günümüzde Türkiye’nin en çok sevdiği ve izlediği dizilerden biri de şüphesiz Kuruluş Osman dizisidir. Peki başrolünü Burak Özçivit’in canlandırdığı Kuruluş Osman son bölüm özeti nasıldı? Kuruluş Osman dizisinin son bölümünde neler yaşandı?

Türk izleyicisinin en çok sorduğu sorulardan biri de Kuruluş Osman final yapacak mı sorusu. Şimdiden cevaplayalım. Kuruluş Osman dizisinin reytingleri oldukça iyi olduğundan dizinin bu sezon final yapması ihtimal dahilinde değil. Kuruluş Osman dizisinin bir sezon daha yayınlanacağı kesinleşti diyebiliriz. Zaten tarihten uyarlanan bir dizi olduğundan Kuruluş Osman dizisinde henüz hikayenin sonuna gelinmişte değil. Peki Kuruluş Osman son bölüm özeti nasıldı?

 

Bizans’a Saldıran Osman Bey

Osmanlı Devleti’nin kurucusu olan Osman Bey, oldukça zekice bir plan kurmuştur ve hiç beklemedikleri bir anda Bizans devletine saldırıda bulunur. Bizans devleti bu saldırıdan derin yaralar alır. Bizans’tan Flatyos ise bu hain saldırıya bir karşılık vermesi gerektiğine emindir. Karşılık olarak tüm adamlarını toplar ve Söğüt’e bir saldırı düzenler.

 

Yavlak Arslan Bey

Kuruluş Osman son bölüm özeti

Yavlak Arslan Bey’in o sıralar aklında olan ve yapmak istediği tek şey İnegöl’ü ele geçirmektir. Bunu yapmak için Osman Bey’in yaptığı tüm ikazları dikkate almayarak zaman kazanmak ister ve Savcı bey ve Dündar Bey’i Kulucahisar’a gönderir. Bu hamle istediği gibi ona zaman kazandıracaktır. Tüm bunlar olurken Osman Bey gelecek tehlikeleri hissetmiş ve Bala Hatun’u Targun Hatun’u takip etmekle görevlendirmiştir bile. Bu sırada Aygül, Hazal Hatun ile yüzleşmek için yakaladığı fırsatı değerlendirir ve izleyicinin beklediği büyük yüzleşme gerçekleşir.

 

Söğüt’e Yapılan Saldırı

Kuruluş Osman son bölüm özeti

İzleyiciler dört gözle Söğüt’e yapılan bu saldırı karşısında Osman Bey’in ne yapacağını ne gibi bir yol izleyeceğini merak etmektedir. Peki Osman Bey, Söğüt’e yapılan bu saldırı sonucunda ne gibi bir yol izleyecektir? Nikola ölecek midir? Kulucahisar’a gönderilen Dündar Bey ve Savcı Bey’i orada ne gibi bir tehlike beklemektedir? Tüm bunlar olurken Yavlak Arslan istediği şeye ulaşabilecek mi ve İnegöl’ü fethedebilecek midir?

Etiketler: burak özçivit kuruluş osman son bölüm kuruluş osman son bölüm özeti


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL