Kuruluş Osman’da Turgut Alp Neden Yok, Ne Zaman Diziye Girecek?

Kuruluş Osman’da Turgut Alp Neden Yok, Ne Zaman Diziye Girecek?

Yazar: Emre Dizi Haberleri Kuruluş Osman

2019 yılının beklide en çok merak edilen yapımı Kuruluş Osman oldu. Trt’in iddialı dizisi yeni sezonda Atv ekranlarında seyircisi ile buluştu. Eski ve yeni oyuncularda haliyle dizide olacak mı diye merak ediliyor. Bu isimlerden birisi de Turgut Alp. Turgut Alp yeni sezonda yeni dizide Kuruluş Osman dizisinde olacak mı?

Diriliş Ertuğrul geçtiğimiz sezon yayınlandı ve final yaparak ekranlara veda etti. Şimdi ise Osmanlı Devletinin kuruluşu Osman Bey’in hayatını konu alan Kuruluş Osman Atv ekranlarında yerini aldı. Dizinin fragmanları yayınlandı. Dizide Bamsı’nın varlığı akıllara Turgut Alp’i getirdi. Turgut Alp’in fragmanlarda olmaması acaba Turgut Alp Kuruluş Osman dizisinde yer almayacak mı sorusunu sordurdu.

Turgut Alp dizide yer alacak mı? Turgut Alp’in dizide yer alıp almayacağını bilmek için aslında gerçek tarihe bir göz atmak lazım. Turgut Alp gerçekte var mı, tarihte Turgut Alp kimdir? Tarihi kaynaklara baktığımızda Turgut Alp ismi çeşitli kaynaklarda yer alsa da çoğu kaynakta böyle bir isme rastlanmıyor.

Bizans kaynaklarında bazı askeri belgelerde Turgut Alp ismi geçse de çoğu tarihi vesikalarda böyle bir isimde birisine rastlanmamaktadır. Bu da Kuruluş Osman dizisinde Turgut Alp olacak mı sorusunun aslında cevabı oluyor. Nasıl mı, şöyle ki?

Turgut Alp karakteri sonradan oluşturulan bir karakter olduğu için tarihi süreçte dizide yer almayacaktır. Ancak dizinin senaristleri ve yapım şirketi Turgut Alp karakterini canlandıran Cengiz Coşkun ile anlaşırsa dizide yer alabilir. Fragmanlarda gözükmemesi aslında dizide olmayacağının bir kanıtıdır.

Turgut Alp’in dizide yer almasını isteyen binlerce fan var, bunda şüphe yok. Cengiz Coşkun da Turgut Alp karakterini oldukça güzel canlandırıyor. Umarız Turgut Alp karakteri Cengiz Coşkun’un canlandırması ile yeni dizi Kuruluş Osman dizisinde yer alır. Peki siz Turgut Alp’i dizide görmek ister misiniz, yorumlarınızı bizlerle paylaşın…

Kuruluş Osman 1. Bölüm Fragmanları

Etiketler: kuruluş osman turgut alp ne zaman gelecek kuruluş osman turgut alp neden yok kuruluş osman turgut alp nerede kuruluş osman turgut alp var mı yok mu


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL