Kuvayi Milliye Destanı Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Konusu ile Karakterleri!

Kuvayi Milliye Destanı Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Konusu ile Karakterleri!

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Limon Film’in üstlendiği dizi Kuvayi Milliye Destanı dizisi uyarlama bir dizi olacak. Ancak bu dizi uyarlama romandan veya hikayeden olmayacak. Dizi Türkiye’de daha önce hiç yapılmamış, dünyada da benzeri olmayan bir şiirden daha doğrusu destandan yola çıkıyor. Önümüzdeki sezon televizyon dizisine uyarlanacak bu yapıt Nazım Hikmet‘in Kuvayi Milliye Destanı’ndan uyarlama olacak.

Kuvayi Milliye’nin telif haklarını elinde bulunduran Limon Film‘in uyarlamasında Kuvayi Milliye’nin Destanının yanı sıra gene Nazım Hikmet’in Memleket Manzaraları adlı yapıtından da önemli ölçüde yararlandığı ulaştığımız bilgiler arasında. 2018 yılının sonbaharında yayınlanması beklenen dizinin senaryosu Ahmet Yurdakul’a aittir.

Milli Mücadele yıllarını konu edinen Kuvayi Milliye Destanı, bir ‘başlangıç’ ile sekiz ‘bap’tan (bölümünden) oluşur. Bölümlerin her birinde, hem kavgayı yaşayan, halkın içinden çıkmış isimsiz kahramanlardan birinin hikayesi anlatılırken, kurtuluş mücadelesini dile getiriyor.

Kuvayi Milliye Destanı Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri!

Dizideki karakterlerden bazıları şunlar: Karayılan, Kambur Kerim, Arhaveli İsmail, Nurettin Eşfak, Manastırlı Hamdi, Reşadiyeli Veli Oğlu Mehmet, Kartallı Kazım, Süleymaniyeli Şoför Ahmet ve dizininin ana  kahramanlarından biriside Nazım Hikmet’tir. Dizide Nazım Hikmet’i destanı kaleme aldığı yıllardaki haliyle izleyeceğiz.

Kuvayi Milliye Destanı 1939 İstanbul Tevkifhanesi ile başlayıp, 1940 Çankırı ve Bursa Cezaevi yıllarıyla devam eden çileli yılları ve yakın çevresini ve aşık olduğu Piraye hanımı anlatıyor. Dizinin cast çalışmaları devam ederken hangi kanalda yayınlanacağı belli olmadı. Oyuncu kadrosu belli oldukça buradan bilgi vereceğiz. Sizler tarihi bir dizi olan Kuvayi Milliye Dizisi’nde hangi oyuncuları görmek istersiniz.

Kuvayi Milliye Destanı Fragmanı!

Fragman henüz yayınlanmadı.

Etiketler: kuvayi milliye destanı dizisi konusu kuvayi milliye destanı dizisi oyuncu kadrosu ve karakterleri kuvayi milliye dizisi karakterleri kuvayi milliye dizisi ne zaman yayınlanacak


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL