Kuzgun Dizisi İzlendi mi, Reytingleri Nasıl? Erken Final mi?

Dram, aşk ve intikam konulu Kuzgun dizisi ilk bölümü ile 13 Şubat Çarşamba günü ekranlara geldi. Dizi güçlü yapımlarla rekabete girerek risk aldı. Diriliş, Sen Anlat Karadeniz ve Vurgun gibi dizilerle reyting mücadelesi verdi. Peki Kuzgun izlendi mi, tuttu mu, reytingleri nasıl?

Çarşamba günü toplamda 6 dizi yerel kanallarda ekranlara geliyor. Bunlar sırası ile Çocuklar Duymasın, Diriliş Ertuğrul, Jet Sosyete, Kuzgun, Sen Anlat Karadeniz ve Vurgun dizileri. Diriliş ve Sen Anlat Karadeniz’in kalıplaşmış izleyici kitlesinin varlığı yeni dizi Kuzgun’u zorladı. Dizi daha çok diğer yapımlardan izleyici çekmeye çalıştı.

Kuzgun dizisinin ilk bölüm itibari ile kötü bir dizi değil. Şahsen izledim ve aslında beğendim. Ancak kurguda biraz daha dikkatli olunabilirdi çünkü sanki zorlama sahneler dikkat çekmekteydi. Mesela Kuzgun ve Dila’nın buluşması daha farklı olabilir biraz daha gerçeklik katılabilirdi. Bu buluşma biraz zorlama geldi bana. Diğer taraftan flashback sahnelerde de aceleye kaçılmış herşeyin ilk bölümden anlatılması gerektiği için hızlı sahnelerle bazı olaylar havada kalmış.

Yusuf komisere kurulan komplo biraz daha mantıksal bir şekilde kurgulanabilirdi. Kısaca diziyi beğendim, Oyunculuklar süper. Zaten Burcu Biricik ve Barış Arduç’un oyunculuklarını beğeniyorum ve Kuzgun’da da oldukça yakışmışlar. Dizinin ömrü umarım uzun olur. Tabi ilk bölüm reytingleri de çok önemli. Kuzgun dizisi ilk bölüm reytinglerini BURADAN takip edebilirsiniz.

Kuzgun dizisi ilk bölümü ile Totalde 13, AB’de 8 ve ABC1’de ise 7. sırada yer aldı. İşte 13 Şubat Çarşamba reytingleri >>> TIKLA <<<