Kuzgun Dizisi Terzi Hangi Dizilerde Oynadı Gerçek Adı Nedir

Yazar: Emre Kuzgun

Star TV ekranlarının senaryosu ile yıla damgasını vuracak olan dizisi Kuzgun ilk bölümü geride bıraktı. Bir aşk hikayesini konu alacak olan Kuzgun dizisi içinde hesaplaşma ve intikam duygularına da ağırlıkla yer vermiştir. Dizinin kilit isimlerinden terzi karakteri izleyicinin dikkatini çekmiştir. Kuzgun dizisinin Terzi Dervis’i hangi dizilerde oynamıştır?

Kuzgun dizisinde Terzi, Yusuf polisin yakın ve gerçek dostudur. Diziye gizem katan Terzi, Kuzgun İstanbul’a gelir gelmez onu hemen yanına çağırmayı başarmış ve kendine inandırmıştır. Kuzgun ise kimseye güvenmeyecegine söz vermiş olsa da sanırım bu sözü terzi derviş zedeleyecektir.

Kuzgun dizisinde terzi karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Settar Tanrıöğen’dir. Settar Tanrıöğen 1962 yılında Denizli’de dünyaya gelmiştir. Ilk olarak tiyatro ile sahne deneyimini yaşayan oyuncu farklı bir bölüm okumuş olsa da yine kendisini oyunculukta bulmuştur. Birçok başarılı yapımda rol alarak sevilen karakterler arasına girmiştir.

Kuzgun dizisi Terzi derviş’in oynadığı diziler ilk olarak Demet Akbağ, Yılmaz Erdoğan , Zerrin Sümer, Erdal Tosun, Olgun Şimşek’in yer aldığı Bir Demet tiyatro adlı dizide Saldıray Abi karakteri ile izleyici karşısına geçti. Daha sonra ise Eşkıya adlı dizide Kız Naci rolü ile Kamuran Usluer, Sermin Hürmeriç, Özkan Uğur, Yeşim Salkım gibi başarılı oyuncularla aynı karede yer aldı.

Başarılı oyuncu Türkan Şoray ve Şener Şen’le İkinci Bahar adlı dizide aldığı rol ile büyük kitleler tarafından sevildi ve burada oyunculuğunu taçlandırdı.

Digiturk reklamlarında da kendini gösteren oyuncu burada zengin ve görgüsüz bir adamı komik bir dille izleyici karşısına çıkardı.

Etiketler: kuzgun terzi kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL