Kuzgun Meryem’in Gençliğini Kim Canlandırıyor? Hangi Dizide Oynamıştı?

Barış Arduç ve Burcu Biricik’i buluşturan “Kuzgun” dizisi, 13 Şubat’ta ilk bölümüyle Star’da seyirciyle buluşuyor. Bahadır İnce’nin yönetmen koltuğunda oturduğu Kuzgun dizisi Çarşamba günü zorlu dizilerle mücadele ediyor.

Özlem Yılmaz ile Burcu Görgün Toptaş’ın kaleme aldığı “Kuzgun”da son dönemlerde Türk dizilerinde bolca gördüğümüz flashback sahnelere bolca yer veriliyor. Bu anlamda Kuzgun’da Barış Arduç’un çocukluğunu Metehan Parıltı, Burcu Biricik’in çocukluğuna Nisa Sofiya Aksongur hayat veriyor. Dizide Kuzgun’un annesi Meryem’i usta oyuncu Hatice Aslan oynuyor.

Kuzgun’un annesi tarafından mafya üyelerine verileceği dizinin en can alıcı sahnelerinde Meryem’in gençliğini Emel Dede canlandırmakta. Birçok popüler projede rol alan Emel Dede, son olarak “Çukur” dizisinde “Doktor Aylin” rolüyle seyirci karşısına çıkmıştı. Peki Emel Dede kimdir?

1989 İstanbul doğumludur. Liseden sonra oyunculuğa merak saldı ve bu alanda eğitimler aldı. Birçok reklam ve dizi projesinde rol alan güzel oyuncu ilk defa Aşk ve Ceza isimli dizide oynadı. Daha sonra Küçük Kadınlar, Öyle Bir Geçer Zamanki, Alın Yazım, Emanet, Seddülbahir 32 Saat, Aşkın Bedeli, Sevda Kuşun Kanadında ve Çukur dizilerinde oynadı.