Levent Ülgen ( Hayati ve Diğerleri Danyal) Kimdir? Yaşı

Levent Ülgen ( Hayati ve Diğerleri Danyal) Kimdir? Yaşı

Yazar: Emre Hayati ve Diğerleri

Kanal D ekranlarında pazar akşamları yayınlanacak dizisi Hayati ve Diğerleri yayınlanacağı günü beklerken dizinin başrollerinden biri olan Danyal karakterini canlandıran oyuncu Levent Ülgen merak konusu oldu. Dizide Hayati’nin işlerinin kaynağı olan Danyal tabiri caizse her taşın altından çıkmaktadır. Levent Ülgen kimdir? Tanıyalım.

Hayati ve Diğerleri Danyal (Levent Ülgen) Kimdir? Yaşı

1962 yılında Konya’da dünyaya gelen oyuncunun tam adı Ömer Levent Ülgen’dir. Ankara’da İnönü Lisesi’ni bitiren oyuncu Üniversiteyi ise ODTÜ Fizik mezunudur. Daha sonra Ankara Halk Tiyatrosu’nda görev alan oyuncu Ankara Sanat Tiyatrosu’nda görev aldı. Bu Tiyatro’da rol aldıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde okumaya hak kazandı. İlk tiyatro oyunu ise Atçalı Kel Mehmet isimli oyun oldu.

Levent Ülgen televizyon dünyasında ise En Son Babalar Duyar dizisinde üç kağıtçı hayta Kadir rolü ile izleyicinin karşısına çıkmış ve iyi bir izlenim bırakmıştır. Bu rolde “hallederiz” repliği ile bir çok kişinin beğenisini kazanmıştır. Ayrıca oyuncu TRT 1 ekranlarında yayınlanan yarışma programı Bir Kelime Bir İşlem programını sundu. Program bir çok kişi tarafından çok sevildi. Oyuncu sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak yer alırken Akasya Durağı’nda rol aldı. Burada da üç kağıtçı karakteri oynadı.

Levent Ülgen kendisi gibi tiyatro oyuncusu olan Tülay Bursa ile evlenmiş ve bir kız çocuğu olmuştur. Oyuncu bu evliliği bitirdikten sonra 2014 yılında 4 yıl birlikte olduğu danışmanı Ziynet Şafak ile evlendi. Oyuncu 2014 yılında Türker İnanoğlu’nun yönettiği Roman Havası dizisinde rol aldı. Dizide Oya Başar, Cezmi Baskın, Erkan Şahin ile birlikte rol aldı. 2017 yılında yönetmenliğini Alper Babayağmur’un yaptığı Herşey Mümkün adlı sinema filminde rol almıştır. Dizide Yetkin Dikinciler, Azra Akın ile birlikte rol aldı.

[mavitext]Hayati Ve Diğerleri Zübeyir Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Levent Ülgen bir röportajında evlenmeden önce 3 kadını birden idare ederdim. İtirafında bulunan oyuncu sanatçı olmasaydım psikopat ya da katil olurdum. İfadelerini kullandı. Fazıl Say’ın ise okul arkadaşı olduğunu söyleyen oyuncu “biz onu döverdik meğer adam dahi imiş” diye de belirtti.

Levent Ülgen Videosu!

Etiketler: hayati ve diğerleri dalyan gerçek adı hayati ve diğerleri dalyan kimdir hayati ve diğerleri dalyan oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL