Liya Ne Demek? Tarkan’ın Bebeğinin İsminin Anlamı Ne?

Liya Ne Demek? Tarkan’ın Bebeğinin İsminin Anlamı Ne?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Tarkan’ın kızı Liya 13 temmuz günü dünyaya geldi. Mega star Tarkan’ın bebeğini hayranları da en az kendisi kadar heyecanla bekledi. Dünyanın sevilen şarkıcısı Tarkan kızının simini neden Liya koydu? Liya ne demek?

Liya Arapça kökenli bir isim ve anlamı sabrın en güzeli demek. Uzun süredir baba olmak istediğini her fırsatta dile getiren Tarkan, 13 temmuz 2018 tarihinde kızı Liya’yı kucağına aldı.

Ülkemizde kız çocuklarına verilen Liya ismi dünyanın her yerinde kullanılıyor. Çift kızlarına Liya ismini koyacaklarını çok önceden açıklamışlardı. Günümüzde sık duymadığımız isimler arasında olan Liya bundan sonra hiç şüphesiz daha çok karşılaşacağımız isimler arasında olacak.

Daha önce de Demet Akalın’ın kızına Hira ismini vermesiyle bir dönemin en popüler ismi olmuştu. Şimdilerde ise Tarkan’ın kızının ismi olan Liya’yı sık sık duyacağız.

Kaynaklara göre Liya isminin analizi şöyle; Sezgileri kuvvetli, iş birlikçi ve her konuda aşırı duyarlı oldukları söyleniyor. Barışçıl, ,insan canlısı ve sevgi doludur.

Alamnya’daki Moers Bethanien Hastanesinde gözetim altında tutulan Pınar Tevetoğlu bugün bebekleri Lidya’yı dünyaya getirdi. Mega Star eşinin başından bir an olsun ayrılmadı. Çiftin yakın dostları ve aileleri de onları yalnız bırakmadı.

 

Etiketler: liya isminin anlamı ne


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL