MasterChef 19 Aralık 20 Aralık Kim Elendi, Alican mı Batuhan mı Ekin mi?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

En sevilen yemek yarışması MasterChef Tv8 ekranlarında bütüm heyecan ıile devam ediyor. Finale az zaman kala eleme adayları belli olurken her hafta bir isim yarışmaya veda ediyor. Peki bu hafta 19 aralık Perşembe 20 aralık Cuma kim elendi, kim elenecek, yorumlar, iddialar ve tüyolar, hepsi yazımızda. Batuhan, Alican ve Ekin… Hangi isim yarışmaya veda etti.

MasterChef bu hafta da zorlu bir parkura start verdi. Bu hafta son eleme potası olacak ve son defa bir isim yarışmaya veda edecek. Finale en iyiler gidecek. Peki bu hafta kim elendi. 19 aralık ve 20 Aralık elemede MasterChef’e iki isim eleme potasına girerek zorlu sürece dahil oldu. Bunlardan ilki 16 aralık günü belli oldu ve Alican ilk eleme potasına giren isim olmuştu.

Akabinde 17 aralık Salı günü ikinci eleme adayı belli oldu. Zorlu günde yarışmcılara Danilo şef tarafından dondurma yapma görevi verildi. Sıvı nitrojen kullanılarak hazırlana dondurma tüm yarışmacıları zorladı. En iyi dondurmayı yapan Cemre olurken en kötü dondurmayı yapan Batuhan ise ikinci eleme adayı olarak ismini kara tahtaya yazdırdı.

Haftanın ödül oyununu kazanan isim ise Batuhan olmuştu. Yarışmacılar akrabaları ile yine akrabalarının seçtikleri yemeği yaptılar. En güzel yemeği yapan Batuhan ve annesi ödül oyununu kazandı ve 10.000 TL’nin sahibi oldular. Peki yarışmacılar akrabaları ile hangi yemekleri yapmışlardı?

Batuhan ve annesi Latife hanım etli yaprak sarma, Güzide ve ablası Tuğba hanım kabaklı yoğurtlu dolma, Cemre ve anneannesi Rahime hanım kazan kebabı, Ekin ve kuzeni Cahit bey şinitzel ve son olarak Alican ve kızkardeşi Nezihe patlıcan ve biber kuru dolması yemeklerini yapmışlardı. Batuhan ve annesinin yaptığı etli yaprak dolması en lezzetli yemek seçildi ve ödül Batuhan ve annesinin oldu.

18 Aralık Perşembe günü yapılan 3.eleme adayı belirleme yemeği de çekişmeli geçti. Yarışmacılar elemeye kalmamak için canla başla mücade ettiler. Ancak bir isim 3.eleme adayı olarak ismini potaya yazdırdı. Baruhan ve Alican’dan sonra 3.eleme adayı Ekin oldu.

Masterchef’te 19-20 Aralık son eleme potasında elenen kim oldu?

 

Yarışmacılar eleme gününde yine zorlu bir yemek yaptılar. Potanın iki isminden Batuhan ve Alican için daha zorlu bir hafta olarak kayda geçen son eleme potasında yarışmaya veda eden isim kim oldu. Batuhan mı elendi yoksa Alican mı elendi? Ve işte sonuç. 20 Aralık cuma günü yapılan son elemede Batuhan yarışmaya veda etti. Şef Mehmet Yalçınkaya elenen isim Batuhan için “Ben seni büyük bir şef olarak göreceğim. Bundan şüphem yok” ded. Batuhan’a hayatından başarılar dileriz.

Etiketler: MasterChef 19 Aralık kim elendi MasterChef 20 Aralık alican batuhan kim elendi MasterChef 20 aralık alican mı elendi MasterChef 20 aralık batuhan mı elendi masterchef 20 aralık ekin elendi mi MasterChef 20 Aralık kim elendi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL