Mehmet Bir Cİhan Fatihi 2. Bölüm Özeti? 27 Mart Fragmanı Neler Olacak?

Mehmet Bir Cİhan Fatihi 2. Bölüm Özeti? 27 Mart Fragmanı Neler Olacak?

Yazar: Emre Mehmet: Bir Cihan Fatihi

Kanal D ekranlarında 20 Mart salı günü ilk bölümü ile ekranlara gelecek olan Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisinde en çok merak edilen konulardan bir tanesi ilk bölüm sonrası ikinci bölümde olacak olaylar oldu. Peki 2. bölüm özeti yayınlandı mı? 27 Mart salı günü neler olacak? Mehmet Bir Cihan Fatihi 27 Mart Salı günü fragmanı ve özetini yazımızda bulabilirsiniz.

Mehmet Bir Cİhan Fatihi 2. Bölüm Özeti? 

Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisi Şehzade Mehmet’den Fatih Sultan Mehmet Han’a nasıl dönüştüğünü ve Peygamberimizin muştusu ile Konstantinopolis’i nasıl feth ettiğini anlatıyor. Şehzade Mehmet tahta ilk çıktığında çok ufaktır ve tecrübesizdi. Ancak ikinci çıktığında ise çok büyük bir padişah olacak zeka ve kabiliyete sahipti. Sultan Murat Han’ın ölümü üzerine bir tarafta Mehmet diğer tarafta Bizans’ın elinde tutulan ve Osmanlı’nın Bizans’a iç karışıklık çıkmaması için para ödediği Şehzade Orhan tahta hakkı olduğunu iddia ediyordu.

Osmanlı tahtında sadece iki şehzadenin değil Çandarlı Halil Paşa’nın da kendince hakkı vardı. Çandarlı Mehmet’in İstanbul’u feth etmesine de engel olmak isteyecektir. Zira Sultan Murat Han ölmeden önce bu şekilde vasiyette bulunmuş ve Mehmet’in ülkeyi ateşe atmasına engel olmasını istemiştir. Çandarlı Halil Paşa Sultan Murat Han’a verdiği söz ve Mehmet’in İstanbul aşkı arasında sıkışacak ve Sultan Mehmet’e ihanet aşamasına gelecektir.

[pembetext]Mehmet Bir Cihan Fatihi Reyting Sonuçları? Tıklayınız![/pembetext]

Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisinde Şehzade Orhan ise babasının ölümü üzerine tahta hakkı olduğunu düşünür ve bunun için harekete geçer. Diğer yandan Şehzade Orhan’ın eşi Eleni ise Orhan ile zorla evlendirilmiştir. Bu durum Eleni’nin Orhan’ın elinden kaçmasına Mehmet’e esir olmasına kadar varır. Şehzade Mehmet ile yeni bir hayata mı başlayacak? Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisinde Sultan Murat’ın eşlerinden biri olan Leyla Hatun ise devletin bir çok sırrına hakimdir ve bu sırlar Mehmet’e de bir karar vermeye zorlayacaktır.

Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisi ile ilgili tüyoları paylaşmaya devam ediyoruz. Çandarlı’nın büyük kızı Melike çocukluğundan itibaren Mehmet’e aşıktır. Onu Manisa’dan döndüğü güne kadar bekleyecektir. Ancak Mehmet döndüğünden eski Mehmet olmayacaktır. Dizide Evdokya’da önemli bir kişiliktir ve saraya Sultan Mehmet’i öldürmek için gönderilecektir. Ancak zaman içinde çelişkiler yaşayacak ve bambaşka birisi olacaktır.

[mavitext]Mehmet Bir Cİhan Fatihi Nerede Çekiliyor? Tıklayınız![/mavitext]

Mehmet Bir Cihan Fatihi 27 Mart 2. bölüm Fragmanı

Etiketler: mehmet bir cihan fatihi 2. bölüm fragmanı mehmet bir cihan fatihi 2. bölüm özeti mehmet bir cihan fatihi 27 mart neler olacak


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL