Mehmet Bir Cihan Fatihi 3. Bölüm Özeti? 3 Nisan Fragmanı! (3. Bölüm)

Mehmet Bir Cihan Fatihi 3. Bölüm Özeti? 3 Nisan Fragmanı! (3. Bölüm)

Yazar: Emre Mehmet: Bir Cihan Fatihi

Kanal D ekranlarının salı günleri yayınlanmaya başlayan dizisi Mehmet Bir Cihan Fatihi tüm heyecanı ile 27 Mart Salı günü 2. bölümü ile yayınlanırken dizinin 2. bölümünden sonra en çok merak edilen konularından bir tanesi 3. bölümü oldu. Peki Mehmet Bir Cihan Fatihi 3. bölüm özeti açıklandı mı? 3 Nisan 3. bölüm fragmanı yayınlandı mı? Tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Mehmet Bir Cihan Fatihi 3. Bölüm Özeti? 3 Nisan Fragmanı! (3. Bölüm)

Kanal D ekranlarının sevilen dizisi Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisinin yeni bölüm özeti yayınlanıncaya kadar dizi ve 3. bölümü hakkında bazı bilgileri paylaşmak istiyorum. Fatih Sultan Mehmet Han tahta geçmeden önce şehzade olarak Manisa’da bulunmuştur. Şehzade Orhan ise Bizanslı’ların elindedir ve karışıklık çıkmasın diye Bizanslılar’a altın ödenmektedir. Diğer tarafta ülkeyi yöneten Sultan Murat Han ölüm döşeğindedir. Mehmet Han daha önce Sultan Murat’ın tahtan çekilmesi üzerine 13 yaşında tahta oturtulmuş ancak ülkeyi Çandarlı Halil Paşa yönetmiştir.

Çandarlı Halil Paşa Mehmet’i tahta getirdiği gibi tahtan da indirmiş daha doğrusu Sultan Murat’ı ölünceye kadar tekrar tahta getirtmiştir. Sultan Murat ikinci kez ölümü nedeniyle tahtan inince Çandarlı Şehzade Orhan’ı tahta oturtmak için elinden geleni yapmış ve Şehzade Mehmet’e de haber vermiştir. Şehzade Mehmet’e haber vermiştir ancak Bizans’a da bir anlamda haber verdiği için Bizans Şehzade Mehmet’in tahta geçmemesi için çabalamış ve tuzaklar kurmuştur.

Mehmet Bir Cihan Fatihi Süleyman Kimdir? Tıklayınız![saritext][/saritext]

Çandarlı Halil Paşa’yı çocuklundan itibaren tanıyan Mehmet Han tüm önlemlerini almıştır. İyi bir eğitimden de geçtiğini anladığımız Şehzade Mehmet ay tutulmasını da hesaplamış ve tuzaklardan kurtularak Edirne’ye varmıştır. Ancak bir sorun vardır ki o da Çandarlı’nın önderliğinde Yeniçeriler tahta giden yolun önünde engel olmuşturlar. Şehzade Mehmet sultanlığının önünde tek engel olarak görülen bu sorunu ise uç beylerine verdiği haber sonrası peşinden gelen ordu ile halletmiş ve Çandarlı önünde eğilmek zorunda kalmıştır.

Çandarlı’nın ne yaptığından haberdar olan Mehmet Han bunun için öncelikle Çandarlı’nın idamını gerçekleştirebilirdi. Ancak bunu yapmadı. Çandarlı’yı görevine devam ettirdi. Çandarlı’nın göreve devam etmesi sonrasında ise Bizansa karşı savaş açacak olan Sultan Mehmet Han ilk hedefi ise İstanbul’u feth etmek olacaktır. Çandarlı’nın hesabını ise İstanbul fethinden sonra görecektir. Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Dizide gördüğünüz bir hata var mı?

[mavitext]Mehmet Bir Cihan Fatihi Nerede Çekiliyor? Tıklayınız![/mavitext]

Mehmet Bir Cihan Fatihi 3. Bölüm Fragmanı

Henüz yayınlanmadı.

Etiketler: 3 nisan 3. bölüm fragmanı mehmet bir cihan fatihi mehmet bir cihan fatihi 3 nisan neler olacak mehmet bir cihan fatihi 3. bölüm özeti


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL