Mehmet Bir Cihan Fatihi Çandarlı Halil Paşa Kimdir? (Çetin Tekindor)

Mehmet Bir Cihan Fatihi Çandarlı Halil Paşa Kimdir? (Çetin Tekindor)

Yazar: Emre Mehmet: Bir Cihan Fatihi

Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan Mehmet Bir Cihan Fatihi merakla beklenirken dizide rol alacak olan oyuncularda belli olmaya devam ediyor. Bu karakterlerden bir tanesi de Çandarlı Halil Paşa oldu. Çandarlı Halil Paşa’yı ise usta isim Çetin Tekindor canlandıracak. Peki Çandarlı Halil Paşa kimdir? Tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Mehmet Bir Cihan Fatihi Çandarlı Halil Paşa Kimdir? (Çetin Tekindor)

1945 yılında Sivas ilinde dünyaya geldi. 1970 yılında ise Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu. 1964 yılında Zerrin Tekindor ile evlendi. Sonra boşandı ve tekrar evlendi. Son olarak tekrar boşandılar. Bir erkek evladı oldu. İlk oyunu IV. Murat oldu. Tiyatro dışında ise seslendirme sanatçısı olarak çalıştı. Pek çok filmde Robert Redford’u seslendirdi. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Bilken Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde Sahne ve diksiyon dersleri verdi. Televizyon dünyasında tanınması ise 1983 yılında Küçük Ağa isimli dizi ile oldu.

Çetin Tekindor, diziden sonra ise sinema sektörüne 1987 yılında Başar Sabuncu ve Müjde Ar ile birlikte oynadığı Kaçamak isimli film ile girdi. 1988 yılında ise Dönemeç ve Önce Canan isimli dizilerde rol aldı. 1999 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Yılan Hikayesi isimli dizide Sinan karakterini canlandırdı. Dizide Mehmet Ali Bora ve Meltem Cumbul başrolde oynamıştır. 2000 yılında ise Tutku Çemberi isimli dizide rol aldı.

[mavitext]Mehmet Bir Cihan Fatihi Mara Hatun Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

2002 yılında Üzgünüm Leyla, 2003’de Çaylak dizilerinde rol alan başarılı isim şöhret basamaklarını emin adımlarla çıkmaya başlamıştı. 2003 yılında Karşılaşma isimli film ile sinemaya tekrar dönen usta isim bu film ile Ankara Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü aldı. Bir İstanbul Masalı isimli dizide Ömer karakterini canlandırdı. 2004 yılında Şeytan Ayrıntıda Gizlidir dizisinde yer aldı. 2004 yılında Anlat İstanbul filminde rol aldı.

Çetin Tekindor’un son dönemde tanındığı iki önemli proje ise Babam ve Oğlum filmi ile Atv ekranlarında yayınlanan Karadayı dizisi oldu. Babam ve Oğlum’da gösterdiği performans ile herkesi ağlatan oyuncu Karadayı’da da benzer sahnelerin yaşanmasına neden oldu. Karadayı dizisinde Kenan İmirzalıoğlu’nun canlandırdığı Mahir karakterinin babası olan Çetin Tekindor, dizide haksız yere hapse düşmüştü. Hapishane duvarının dışında Mahir içinde ise babasını canlandıran Çetin Tekindor’un sahnesi izleyenleri ağlatmıştı. Karadayı’dan sonra İçerde dizisinde rol alan oyuncu, Ayla filmi ile Babam filmlerinde oynamıştır.

[saritext]Mehmet Bir Cihan Fatihi Korkut Kimdir? Tıklayınız![/saritext]

Mehmet Bir Cihan Fatihi Çetin Tekindor Videosu

Etiketler: mehmet bir cihan fatihi çandarlı gerçek adı mehmet bir cihan fatihi çandarlı halil oynadığı diziler mehmet bir cihan fatihi çandarlı halil paşa kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL