Mehmet Bir Cihan Fatihi Demetrios Kimdir? (Serdar Orçin)

Mehmet Bir Cihan Fatihi Demetrios Kimdir? (Serdar Orçin)

Yazar: Emre Mehmet: Bir Cihan Fatihi

Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisinde Demetrios, “İmparator Konstantinos’un kardeşidir. Bizans ordularının kumandanıdır. Ağabeyine karşı içten içe duyduğu haset zamanla yerleşecek ve Bizans tahtına oturma hayalleri kurmasına yol açacaktır.” Dizide Demetrios karakterini canlandıran oyuncu ise Serdar Orçin’dir. Serdar Orçin ile ilgili bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Mehmet Bir Cihan Fatihi Demetrios Kimdir? (Serdar Orçin)

1976 yılında Bayburt ilinde dünyaya geldi. 168 cm boyunda 70 kg ağırlığındadır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro bölümünde eğitim alan başarılı ismin gözleri yeşildir. İstanbul Şehir Tiyatroları ve bir çok tiyatro da çalışma fırsatı bulmuştur. Babası Almanya’da işçi emeklisi olan oyuncunun annesi ev hanımıdır. Üç ablası olan oyuncu ilkokul 4. sınıfa kadar Bayburt’da annesi ile yaşayan oyuncu buradan İstanbul’a taşındılar. Mehmet Beyazıt Lisesi’nde okuyan oyuncu burada tiyatroya başladı.

Serdar Orçin, 2007 yılında ağır bir trafik kazası geçirdi ve atlattı. Sonrasında 2008 yılında evlendi ve bir çocuğu oldu. İstanbul Kraliyet Tiyatrosu’nun kuruluşunda görev aldı. 2014 yılında ise Akıl Karı isimli programda jüri üyesi oldu. TRT 1 ekranlarında yayınlanan programın sunuculuğunu ise Emre Karayel yaptı. Oyuncu son olarak 2017 yılında Fox ekranlarında yayınlanan erken final yapan Kayıt Dışı isimli dizide rol aldı. Dizide Erkan Petekkaya, Songül Öden gibi oyuncular ile oynadı.

[pembetext]Mehmet Bir Cihan Fatihi Şehzade Orhan Kimdir? Tıklayınız![/pembetext]

Serdar Orçin, 2001 yılında Ankara Film Festivali’nde Umut Veren Yeni Erkek Oyuncu ödülünü almıştır. 38. Ankara Film Festivali’nde de Jüri Özel ödülünü aldı. Sadri Alışık Ödülleri’nde Umut Veren Oyuncu ödülünü aldı. 2015 yılında Sadri Alışık Ödülleri’nde, Eve Dönüş : Sarıkamış 1915 filmi ile En İyi Erkek Oyuncu Ödülü aldı. 2013 yılında ise Malatya Film Festivali’nde ise aynı film ile En İyi Erkek Oyuncu ödülünü aldı.

Serdar Orçin oyunculukta ilerlemeye devam ediyor. Son olarak Borç isimli sinema filminde rol alan oyuncu dizide Tufan karakterini canlandırmıştır. Kanal D ekranlarında yayınlanan Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisinde Demetrios karakterini başarı ile canlandıran oyuncuya yeni projesinde başarılar dileriz.

[mavitext]Mehmet Bir Cihan Fatihi İshak Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Mehmet Bir Cihan Fatihi Serdar Orçin Videosu

Etiketler: mehmet bir cihan fatihi demetrios kim mehmet bir cihan fatihi demtrios gerçek adı mehmet bir cihan fatihi dmetrios oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL