Mehmet Bir Cihan Fatihi Evdoksiya Kimdir? ( Funda Eryiğit)

Mehmet Bir Cihan Fatihi Evdoksiya Kimdir? ( Funda Eryiğit)

Yazar: Emre Mehmet: Bir Cihan Fatihi

Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisinin net kadrosu belli oldu. Dizide birbirinden farklı karakterler yer alacak. Bu karakterlerden bir taneside Evdoksiya’dır. Evdoksiya karakterini canlandıracak olan oyuncu ise Funda Eryiğit oldu. Peki Funda Eryiğit kimdir? Tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Mehmet Bir Cihan Fatihi Evdoksiya Kimdir? ( Funda Eryiğit)

1984 yılında Hollanda’da dünyaya gelen oyuncu aslen Samsun Bafralı’dır. Bir abisi olan Funda Eryiğit’in anne ve babası işçi olarsak Hollanda’da bulunduğu için Hollanda’da dünyaya gelmiş ve 4 yaşında babaannesinin yanına gelmiştir. Anne ve babası İstanbul’a gelince o da İstanbul’a gitmiştir. Eğitimini Kadir Has Lisesi’nde tamamlayan oyuncu Üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü okumuştur. Sonrasında ise İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu.

Funda Eryiğit Üniversite yıllarında çocuk tiyatrosuna giren oyuncu para kazanmak için Animasyon işi ile de uğraşmıştır. 2002 yılında Orman Postacısı isimli tiyatro oyunu ile Tiyatro kariyeri de başlamış oldu. Bir Kümes Müzikali ve Senin Elin Neredeydi? isimli tiyatrolarda rol aldı. 2008 yılında Canım Ailem isimli dizide Seyhan karakterini canlandırdı. İlk dizisinde Uğur Yücel, Ozan Güven, Şebnem Bozoklu, Ezgi Mola, İlker Aksum ile birlikte rol aldı.

[mavitext]Mehmet Bir Cihan Fatihi Esleme Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Funda Eryiğit’i benim tanımam ise; Atv ekranlarında yayınlanan yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın yaptığı Karadayı isimli dizi ile oldu. Dizide Belgin karakterini canlandırmıştır. Dizide Mahir’in de sevgilisi rolünü bir süre oynayan oyuncu başarılı bir performans sergilemiştir. Oyunu dizide Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Korel, Çetin Tekindor gibi isimler ile birlikte oynadı. Şimdi bu Çetin Tekindor ve Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte bir kez daha izleyici karşısına geçecek.

Funda Eryiğit, 2016 yılında ise Gecenin Kraliçesi isimli dizide Esra karakterini canlandırmıştır. Oyuncu İş Arıyoruz, Ev, İstanbul’un Altınları, Uçurum, Eski Hikaye, Limonata, Eksik, Tereddut, Yok Artık ve Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz projelerinde de yer almıştır. Oyuncu Funda Eryiğit’e yeni projesinde başarılar dileriz.

[saritext]Mehmet Bir Cihan Fatihi Leyla Hatun Kimdir? Tıklayınız![/saritext]

Mehmet Bir Cihan Fatihi Funda Eryiğit Videosu

Etiketler: mehmet bir cihan fatihi evdoksiya gerçek adı mehmet bir cihan fatihi evdoksiya kim mehmet bir cihan fatihi evdoksiya oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL