Mehmet Bir Cihan Fatihi Firuze Kimdir? (Bengi Öztürk)

Mehmet Bir Cihan Fatihi Firuze Kimdir? (Bengi Öztürk)

Yazar: Emre Mehmet: Bir Cihan Fatihi

Kanal D ekranlarının sevilen dizisi Mehmet Bir Cihan Fatihi oyuncu ve kadrosuna yeni isimlerde dahil olmaya devam ediyor. Bu isimlerden bir taneside dizide Firuze karakterini canlandıracak olan Bengi Öztürk oldu. Peki Bengi Öztürk kimdir? Tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Mehmet Bir Cihan Fatihi Firuze Kimdir? (Bengi Öztürk)

1980 yılında Almanya’da dünyaya gelen oyuncu 170 cm boyunda 55 kg ağırlığındadır. Mavi gözlü oyuncu oğlak burcudur. Bir abisi olan oyuncu eğitimini Gazi Üniversitesi Ekonomi bölümününde tamamlamıştır. Okul yıllarında Show Tv ekranlarında yayınlanan Türkiye’nin Yıldızları isimli yarışma programına katılan oyuncu burada derece elde ettikten sonra oyunculuk teklifleri almıştır. Bunun için özel eğitimler almıştır. Oyuncu Müzisyen Sedat Barış Orhun ile evlenmiştir.

Bengi Öztürk, 2004 yılında Hoşgeldin Hayat adlı sinema filminde Serap karakterini canlandırmıştır. 2005 yılında Dönme Dolap isimli dizide rol alan oyuncu Kapıları Açmak dizisinde Melis karakterini canlandırdı. Şöhret dizisinde Yeşim karakterini canlandıran oyuncu 2007 yılında Sessiz Fırtına isimli dizide Dilara karakterini canlandırmıştır. 2009 yılında Canım Ailem dizisinde Sevin karakterini canlandıran oyuncu 2010 yılında Kızım Nerede dizisinde Canan karakterini canlandırmıştır.

[saritext]Mehmet Bir Cihan Fatihi Çandarlı Tarihte Nasıl Öldü? Tıklayınız![/saritext]

Bengi Öztürk, 2010 yılında Mükemmel Çift isimli dizide Şeyda karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında ise Yalan Dünya isimli dizide rol almıştır. 2012-2013 yıllarında Dila Hanım adlı dizide Savcı Canan karakterini canlandıran oyuncu dizide Ertan Petekkaya, Hatice Şendil, Mahir Günşiray gibi isimlerle birlikte rol amıştır.

Bengi Öztürk, Küçük Gelin adlı dizide Melek Öğretmen karakterini canlandırırken, Fox ekranlarında 2017 yılında yayınlanan Dayan Yüreğim adlı dizide Aysun karakterini canlandırmıştır. Dizide Ece Uslu, Cansel Elçin, Nilay Deniz, Berk Atan, Tuncer Salman gibi isimlerle birlikte rol almıştır. Oyuncu ayrıca Ya Nasip Ya Kısmet adlı filmde Aysel karakterini canlandırmıştır. Oyuncu Bengi Öztürk’e Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisinde canlandıracağı karakter ile birlikte başarılar dileriz.

[mavitext]Mehmet Bir Cihan Fatihi Süleyman Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Mehmet Bir Cihan Fatihi Bengi Öztürk Videosu

Etiketler: mehmet bir cihan fatihi firuze gerçek adı mehmet bir cihan fatihi firuze kim mehmet bir cihan fatihi firuze oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL