Mehmet Bir Cihan Fatihi İmparator Konstantin Kimdir? (Ertan Saban)

Mehmet Bir Cihan Fatihi İmparator Konstantin Kimdir? (Ertan Saban)

Yazar: Emre Mehmet: Bir Cihan Fatihi

Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan Mehmet Bir Cihan Fatihi tüm heyecanı ile beklenirken dizide rol alacak oyuncu kadrosu ve karakterleri de belli olmaya devam ediyor. Bu karakterlerden bir tanesi de dizide Fatih’in düşmanı Bizans İmparatoru Konstantin’dir. Dizide İmparator Konstantin rolünü ise Ertan Saban oynuyor. Peki Ertan Saban kimdir? Tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Mehmet Bir Cihan Fatihi İmparator Konstantin Kimdir? (Ertan Saban)

Ertan Saban 1977 yılında Makedonya’da dünyaya geldi. 185 cm boyunda 85 kg ağırlığında olan oyuncu yeşil gözlü ve sarı saçlıdır. Asıl mesleği Veteriner olan Saban sonrasında Pedagoji ve Konservatuvar okudu. Askerliğini yaptıktan sonra Tiyatro okuyan ve yapmaya başlayan oyuncu bir süre ülke ülke gezmiştir. Antalya Film Festivali’nde bir hanımefendinin teklifi üzerine Sultan Makamı dizisinde Türkiye’deki ilk projesini gerçekleştirdi. Bir Belçika’da, bir Makedonya’da bir Türkiye’de sanat hayatına devam etti.

Oyuncu Türkiye’de rock grubu Malt’ın klibinde oynadı. 2006-2007 yılında İstanbul Halk Tiyatrosu’nda Can Tarlası isimli oyunda Dolunay Soysert, Levent Üzümcü, Yıldıray Şahinler ile birlikte rol aldı. 2005 yılında yönetmenliğini Aydın Bulut’un yaptığı senaryosunu Nuran Devres’in yaptığı Savcı’nın Karısı isimli dizide Gamze Özçelik, Şevket Çoruh, Ahmet Mekin ile birlikte rol aldı.

[mavitext]Mehmet Bir Cihan Fatihi Evdoksiya Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Ertan Saban 2008 yılında Selçuk Yöntem, Arsen Gürsap, Altan Erkekli, Ahmet Mümtaz Taylan’ın başrolde oynadığı Gölgesizler isimli sinema filminde rol aldı. Aynı yıl Başka Semtin Çocukları isimli sinema filminde Mehmet Ali Nuroğlu, İsmail Hacıoğlu, Volga Sorgu, Eyşan Özhim, Bülent İnal ile birlikte rol aldı. Serdar Akar’ın Makedonya’da çektiği Elvada Rumeli isimli dizide Erdal Özyağcılar, Şebnem Dönmez ve Ahu Türkpençe ile birlikte rol aldı.

Ertan Saban’ın eşi İnci Saban Belçika’da 2 yıl kanser tedavisi gördükten sonra 2009 yılında vefat etti. Ertan Saban 2016 yılında Ebru Özkan ile evlendi. 2008 yılında Başka Semtin Çocukları isimli sinema filminde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü aldı. Oyuncu 2015 yılında Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Gölge karakterini canlandırmıştır. Aynı yıl Mutlu Ol Yeter dizisinde Babür karakterini canlandırmıştır. Oyuncuya yeni projesinde başarılar dileriz.

[saritext]Mehmet Bir Cihan Fatihi Leyla Hatun Kimdir? Tıklayınız![/saritext]

Mehmet Bir Cihan Fatihi Ertan Saban Videosu

Etiketler: mehmet bir cihan fatihi konstantin gerçek adı mehmet bir cihan fatihi konstantin kim mehmet bir cihan fatihi konstantin rol aldığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL