Mehmet Bir Cihan Fatihi İstanbul’da Nerede Çekiliyor? Fatih’in Sarayı Nerede?

Mehmet Bir Cihan Fatihi İstanbul’da Nerede Çekiliyor? Fatih’in Sarayı Nerede?

Yazar: Emre Mehmet: Bir Cihan Fatihi

Q3 Medya’nın Kanal D ekranları için hazırladığı Mehmet Bir Cihan Fatihi 2018’in Şubat ayında ekranlarda olması bekleniyor. Dizinin ne zaman başlayacağı, oyuncularının kim olduğu ve dizide meydana gelecek olaylar kadar Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisinin çekim yerleri de merak konusu oldu. Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisinin çekildiği yer ile ilgili bilgileri yazımızda bulabilisiniz.

Mehmet Bir Cihan Fatihi İstanbul’da Nerede Çekiliyor? Fatih’in Sarayı

Osmanlı Devleti’nde Fatih Sultan Mehmet’in dönemini ve yaşadığı olayları konu alacak olan dizide Fatih Sultan Mehmet karakterini usta oyuncu Kenan İmirzalıoğlu canlandıracak. Kenan İmirzalıoğlu, Çetin Tekindor, Seda Bakan, Altan Erkekli, Gürkan Uygun, Ertan Saban, Sekan Keskin, Toprak Sağlam, Funda Eryiğit, Burak Tamdoğan gibi isimler dizide rol alacak önemli isimlerden sadece bir kaçını içeriyor. Peki Mehmet Bir Cihan Fatihi çekimi nerede yapılıyor. Bunun için hali hazırdaki kale ve saraylar mı yoksa baştan bir plato mu kuruldu?

Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisi çekimleri için dev bir plato hazırlandı. İstanbul’da çekimlerin yapılacağı biliniyordu. Ancak platonun nerede kurulduğu konusunda bir bilgi bulunmuyordu. Son gelen bilgilere ve paylaşımlara göre dizinin çekim yeri olan plato Maltepe Üniversitesi’nin alanları içinde kuruldu. Maltepe Üniversitesi Feyzullah Caddesi No: 39 Maltepe /İstanbul adresinde bulunuyor. Üniversitenin Eğitim Fakültesi ise Büyükbakkal Köy Mahallesi Maltepe Üniversitesi Marmara Eğitim Köyü No : 26 34858 Dudullu Osb/ Maltepe/ İstanbul adresinde bulunuyor.

[mavitext]Mehmet Bir Cihan Fatihi Oyuncuları İçin Tıklayınız![/mavitext]

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisi Maltepe Üniversitesi’nin alanı içerisinde bulunuyor. Kurulum aşamalarının da devam ettiği platoda yoğun hazırlıklar ve çekimler sürüyor. Plato adeta Osmanlı Devleti’nin önemli yerlerinin mini inşası durumunda bulunuyor. Plato dışında Topkapı Sarayı, Sultan Ahmet Camii ve meydanında da çekimlerin yapılması beklenen dizinin hangi gün ekranlarda olacağı konusunda tartışmalar sürüyor. Bunun ile ilgili olarak dizinin Çarşamba günü yayınlanıp Diriliş Ertuğrul’a rakip olacağı konuşulurken diğer gün ise Kenan İmirzalıoğlu’nun tüm dizilerinin Pazartesi günleri olması nedeniyle bu günde dizinin yayınlanması bekleniyor. Hangi gün olursa olsun. İki günde de reytingleri yüksek diziler bulunuyor.

Etiketler: mehmet bir cihan fatihi çekim yerleri mehmet bir cihan fatihi istanbulda nerede mehmet bir cihan fatihi nerede çekiliyor


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL