Mehmet Bir Cihan Fatihi Mara Hatun Kimdir? (İdil Fırat Bilgileri)

Mehmet Bir Cihan Fatihi Mara Hatun Kimdir? (İdil Fırat Bilgileri)

Yazar: Emre Mehmet: Bir Cihan Fatihi

Kanal D ekranlarında yayınlanan Mehmet Bir Cihan Fatihi merakla beklenirken dizide Kenan İmirzalıoğlu, Çetin Tekindor, Altan Erkekli, Gürkan Uygun, Hazal Filiz Küçükköse, Sedef Avcı, Ertan Saban, Büşra Develi, İsmail Demirci gibi bir çok deneyimli isim yer alıyor. Dizide Mara Hatun karakteri ise merak konusu oldu. Peki Mara Hatun karakterini canlandıran oyuncu İdil Fırat kimdir? İdil Fırat ile ilgili tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Mehmet Bir Cihan Fatihi Mara Hatun Kimdir? (İdil Fırat Bilgileri)

1972 yılında Ankara’da dünyaya geldi. 171 cm boyunda 56 kg ağırlığındadır. Ela gözlü olan oyuncu Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. İdil Fırat adında bir ünlü isim daha bulunmaktadır. Önder Fırat’ın kızı ile Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisinde rol alan İdil Fırat’ı karıştırmamak gerekiyor. Küçüklüğünden itibaren oyunculuğa merak saran İdil Fırat şu an kariyerinin zirvesinde yer alıyor. Daha da ilerilere çıkmayı hedefleyen oyuncunun kariyerine bakalım.

İdil Fırat 1999-2003 yılları arasında yayınlanan Ayrılsakta Beraberiz isimli dizide Zerrin karakterini canlandırmıştır. 1999 yılında ise Deli Yürek dizisi ile tanınmaya başlayan oyuncu Billur karakterini canlandırmıştır. 1999 yılında Rüzgar Gülü filminde rol alan başarılı isim Yüzleşme dizisinde Selin karakterini canlandırmıştır. Evdeki Yabancı dizisinde Suna karakterini canlandıran oyuncu 2000 yılında Oyun Bitti isimli sinema filminde rol aldı.

[saritext]Mehmet Bir Cihan Fatihi Konstantin Kimdir? Tıklayınız![/saritext]

2001 yılında 90-60-90 isimli dizide Rana karakterini canlandıran oyuncu 2002 yılında Aşk ve Gurur isimli dizide Melike Timur karakterini canlandırmıştır. 2002 yılında Gülüm isimli filmde Aslı karakterini canlandırmıştır. Kolay Para isimli filmde Şule karakterini canlandıran oyuncu 2002 yılında ATV ekranlarında yayınlanan Zerda isimli dizide Canan karakterini canlandırmıştır. 2003 yılında Bir İstanbul Masalı isimli dizide Aylin karakterini canlandırmıştır.

İdil Fırat Gora isimli Cem Yılmaz’ın filminde Mulu karakterini canlandırmıştır. Vizontele Tuba, Karım ve Annem, Canın Sağolsun, Seher Vakti, Arka Sokaklar, Kabuslar Evi, Köprü, Münferit, Kalpsiz Adam, Geniş Aile, Kaybedenler Kulübü, Kalbim Seni Seçti, Kirli Beyaz, Nar, Acayip Hikayeler, Çıplak Gerçek, Şubat, Ben Onu Çok Sevdim, Senin Hikayen, Hayat Ağacı, Poyraz Karayel isimli projelerde yer almıştır.

[saritext]Mehmet Bir Cihan Fatihi Evdoksiya Kimdir? Tıklayınız![/saritext]

Mehmet Bir Cihan Fatihi İdil Fırat Videosu

Etiketler: mehmet bir cihan fatihi mara hatun gerçek adı mehmet bir cihan fatihi mara hatun kim mehmet bir cihan fatihi oyuncu kadrosu


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL