Mehmet Bir Cihan Fatihi Neden Final Yapıyor? Neden Yayınlanmıyor? Neden Yok?

Mehmet Bir Cihan Fatihi Neden Final Yapıyor? Neden Yayınlanmıyor? Neden Yok?

Yazar: Emre Mehmet: Bir Cihan Fatihi

Kanal D ekranlarında salı günleri yayınlanan Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisi ilk bölümü ile ekranlarda beğeni ile izlenmişti. Ancak ilerleyen bölümlerde dizinin 6. bölümünün final bölümü ile ekranlara gelmesi üzerine izleyiciler dizilerinin neden final yaptığını merak etti. Peki Mehmet Bir Cihan Fatihi neden final yapıyor? Tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Mehmet Bir Cihan Fatihi Neden Final Yapıyor? Neden Yayınlanmıyor? 

Q3 Medya tarafından Kanal D ekranları için yayınlanan Cevdet Mercan’ın yönetmenliğini yaptığı, Ercan Mehmet Erdem’in senaryosunu yazdığı, Kenan İmirzalıoğlu, Çetin Tekindor, Gürkan Uygun, Büşra Develi, Hazal Filiz Küçükköse, Ertan Sabah, Funda Eryiğit, Sedef Avcı, İsmail Demirci, Atsız Karaduman, Kaan Çakır, İdil Fırat, Toprak Sağlam, Mert Yazıcıoğlu, Leyla Tanlar gibi oyuncuların yer aldığı Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisinin 24 Nisan Salı 6. bölümü ile final yapacağı bilgisi geldi. PEki Mehmet Bir Cihan Fatihi neden final yaptı?

Usta oyuncu kadrosu ile Fatih Sultan Mehmet’in hayatını anlatan dizi salı günü yayınlanmaya başlamış ve ilk bölümü ile ilk 3 içerisine girmiş ve reytinglerde bir kaç bölüm bu şekilde gitmişti. 8 reytinglere kadar ulaşan dizi 4. bölüm itibariyle bu reytinglerden gerilemeye başlamış ve 6 reytinglere kadar gerilemişti. Kısacası Mehmet Bir Cihan Fatihi reytingleri yeterli olmadığı için final kararı aldı. Peki gerekten reytingleri kötü mü?

[pembetext]2018 Yaz Ayında Başlayacak Diziler? Tıklayınız![/pembetext]

Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisinin reytingi ve sıralaması kötü değil. Başka bir dizi olsa iyi bile diyebiliriz. Örnek verecek olursak, Pazartesi akşamları yayınlanan yeni dizi Yasak Elma ve perşembe günleri yayınlanan Avlu dizilerinin reytingleri 6 civarında ve bu dizilerin başarısından bahsediliyor. Burada asıl mesele maliyet meselesidir. Mehmet Bir Cihan Fatihi’nin maliyeti çok yüksek. Gerek oyuncu kıyafetler, gerek kurulan set, gerekse teknik konulardaki maliyetler diğer dizilere göre fazla olduğu için dizi bunları karşılayamadığından final kararı almak zorunda kalıyor.

Mehmet Bir Cihan Fatihi daha başlamadan da bir çok sorun yaşamış, oyuncu kadrosunda ciddi değişikler yaşamıştı. Yönetmen değişikliği de yaşayan dizinin akıbeti merak ediliyordu. Zira Kenan İmirzalıoğlu’nun bu zamana kadar yer aldığı dizilerin başarısı biliniyordu. Bu dizinin final kararı alması ile ilk defa Kenan İmirzalıoğlu’nun yer aldığı bir dizi erken final yapmak zorunda kaldı. Siz dizinin neden izlenmediğini düşünüyorsunuz? Sizce dizide ne gibi eksiklikler vardı?

[mavitext]2018 Yılı Final Yapacak Diziler? Tıklayınız![/mavitext]

Etiketler: mehmet bir cihan fatihi 1 mayıs neden yok mehmet bir cihan fatihi 24 nisan neden final yaptı mehmet bir cihan fatihi neden yayınlanmadı


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL