Mehmet Bir Cihan Fatihi Oyuncuları (Tam Liste)

Mehmet Bir Cihan Fatihi Oyuncuları (Tam Liste)

Yazar: Emre Mehmet: Bir Cihan Fatihi

Kanal D ekranlarında yayınlanması planlanan dizi Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisi başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Çetin Tekindor, Wilma Elles, Seda Bakan gibi önemli isimler yer alıyor. Dizi Fatih Sultan Mehmet Dönemini anlatıyor. Diziyi Q3 Medya üstleniyor.

Mehmet Bir Cihan Fatihi Oyuncu Kadrosu!

Dizide Fatih rolü için usta bir isimle anlaşıldı. Kenan İmirzalıoğlu’nun aklında bir tarih dizisi olmalı ki bu projeyi kabul etti. Bu tür tarih dizilerinde önemli oyuncularla imza atılıyor. Yine Kenan İmirzalıoğlu ile Karadayı filminde baba oğulu oynayan Çetin Tekindor’da dizinin usta isimlerinden. Fatih dizisinde Seda Bakan ise Fatih Sultan Mehmet’in eşi Çiçek Hatun’u canlandıracak.

Kenan İmirzalıoğlu Kimdir? 

1974 yılında Ankara’da dünyaya gelen oyuncu, 1997 yılında Best Model Of  Turkey yarışmasında birinci olmuştur. İlk olarak Deli Yürek dizisi ile kendisini tanıtan oyuncu sonrasında çektiği sinema filmleri ile gündeme gelen oyuncu, Ezel dizisi ve ardından gelen Karadayı dizisi ile popülerliğini artırmış, tüm senarist ve yönetmenlerin aradığı isim olmuştur.

Fatih Dizisi Çiçek Hatun Kimdir? Tıklayınız!

 Çetin Tekindor (Çandarlı Halil Paşa) Kimdir?

1945 yılında Sivas ilinde dünyaya gelmiştir. İçerde dizisinde Celal karakterini canlandıran oyuncu Karadayı dizisinde Mahir karakterinin babası rolünü oynamıştır. Oyuncu ayrıca Babam ve Oğlum sinema filmindeki rolü ile de izleyicileri gözyaşlarına boğmuş film çok sevilmiştir.

[pembetext]Mehmet Bir Cihan Fatihi Nerede Çekiliyor? Tıklayınız![/pembetext]

 Wilma Elles Kimdir?

1986 yılında Almanya’da dünyaya geldi. Köln Üniversitesinde okuyan oyuncu Öyle Bir Geçer Vakit dizisinde Carolina karakteri ile ünlenmiştir. Kızıl Elma, Filinta ve Ulan İstanbul gibi dizilerde oynamıştır.

Deren Talu Kimdir?

1996 yılında Amerika’da dünyaya gelmiştir. Defne Samyeli’nin kızıdır. Güzelliği ile yapımcıların dikkatini çeken oyuncu oyunculuk alanında kendini ilerletmek için eğitimler almıştır.

Gürkan Uygun (Delibaş) Kimdir? 

1974 Sakarya doğumlu oyuncu aslen Gürcüdür. Oyuncu Kurtlar Vadisi dizisinde Memati karakteri ile ünlenmiştir. Son olarak Bu Şehir Arkandan Gelecek adlı dizide başrol oynadı.

Mehmet Bir Cihan Fatihi Metin Akpınar (Akşemsettin) Kimdir?

1942 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Edebiyat Fakültesi mezunudur. Zeki Alasya ile 10’larca film oynadı ve ikili Türk halkı tarafından çok sevildi. Kemal Sunal’ın son filmi olan Propaganda filminde gösterdiği performansla takdir topladı.

 Altan Erkekli (Mimar Muslihiddin) Kimdir? 

1955 yılında İstanbul’da doğdu. Ankara Üniversitesi Dil Tarih- Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünde okudu. Bir Demet Tiyatro’daki rolü ile ününü pekiştirdi. Oyuncu bir çok dizi ve sinema filminde rol almıştır.

Ertan Saban (Konstantin) Kimdir?

Mekadonya’da tiyatro eğitimi alan oyuncu, 1977 yılında Üsküp’te dünyaya geldi. Evli olan oyuncunun ailesi Türkiye’den Üsküp’e göç etmiştir. Türkiye’de bir çok dizi ve sinema filminde rol almıştır.

Burak Tamdoğan Kimdir?

1971 yılında Ankara ilinde dünyaya geldi. Eğitimini Ankara Üniversitesi D.T.C.Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde tamamladı. Son olarak Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisinde rol almıştır.

Funda Eryiğit Kimdir?

Samsun Çarşambalı olan oyuncu, İstanbul Üniversitesi Uluslar İlişkiler mezunudur. 1984 doğumlu oyuncu Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte Karadayı dizisinde rol almıştır.

 Serkan Keskin Kimdir?

1977 yılında İzmit’te dünyaya geldi. İzmir Şehir Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimleri alan oyuncu, Semaver Kumpanya’da rol almıştır. Bir çok ödülü bulunan oyuncu Limonata adlı sinema filminde rol almıştır.

 

Sevinç Şimşek (Theodora) Kimdir?

 

1988 yılında Elazığ’da dünyaya geldi. 1.78 boyunda 52 kg ağırlığındadır. Balık burcudur. Beykent Üniversitesi mezunu olan oyuncu 8 sene profesyonel oyunculuk yapmıştır. Eğreti Gelin filminde rol almıştır. Oyuncu bir çok reklam filminde rol almıştır.

 Yasemin Sannino Kimdir?

1970 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Sevdaluk dizisinde Denise karakterini canlandırmıştır. Türk kökenli şarkıcıdır. Uzun yıllar İtalya’da yaşamıştır. Evlidir.

Yiğit Mergen (Fatih Sultan Mehmet’in Çocukluğu) Kimdir?

Mehmet Bir Cihan Fatihi Tanıtım Fragmanı

Etiketler: fatih dizisi oyuncuları mehmet bir cihan fatihi konus mehmet bir cihan fatihi oyuncu kadrosu mehmet bir cihan fatihi oyuncuları


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL