Mehmet Bir Cihan Fatihi Süleyman Kimdir? Çandarlı’nın Oğlu Gerçek Adı

Mehmet Bir Cihan Fatihi Süleyman Kimdir? Çandarlı’nın Oğlu Gerçek Adı

Yazar: Emre Mehmet: Bir Cihan Fatihi

Kanal D ekranlarında 20 Mart Salı günü izleyicisi ile buluşan Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisine yeni karakterler de dahil olmaya devam ediyor. Çandarlı Halil Paşa’nın oğlu olan Süleyman Çelebi diziye yeni bir soluk getirecek. Peki Süleyman Çelebi karakterini oynayan oyuncu kim? Gerçek adı, oynadığı diziler kısacası kariyeri hakkında tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Mehmet Bir Cihan Fatihi Süleyman Kimdir? Gerçek Adı? 

Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisinde Çandarlı Halil Paşa’nın oğlunu canlandıracak olan oyuncunun gerçek adı Erol Afşin’dir. Erol Afsin 1989 yılında Adana ilimizde dünyaya geldi. İlköğretim ve lise eğitimini akdeniz kıyısında tamamladıktan sonra Üniversite sınavında gösterdiği başarı sonrası İstanbul Okan Üniversitesi’nde Turizm Otelcilik Bölümü’nü tam burs ile okuma hakkı kazandı. Üniversite tercihlerini yaparken asıl amacının bölüm değil okuyacağı şehir olmasının nedenini ailesi kısa zaman sonra anlayacaktı.

Erol Afşin için lise yıllarında hayalini kurduğu oyunculuk yaz tatili için geldiği İstanbul’da değerli dostlarının tavsiyeleri ile bir aşka dönüşmüştü. Ekonomik nedenler ile olsa gerek ailesi ilk zamanlar oyuncu olmasını istemedi. Bu arada İstanbul’da bir yıl boyunca hayatta ulaşmak istediği şeyin ne olduğunu uzun uzun düşünme fırsatı buldu. 17 yaşında hayatının en önemli kararını aldı ve Almanya’ya gitti. Almanya’ya gitmesi ile ailesinin sıkı kontrollerinden uzaklaşıp iyi bir oyunculuk eğitimi alacaktı. Almanya’da ilk yapması gereken şeyin Almanca öğrenmek olduğunu anladı.

[mavitext]Mehmet Bir Cihan Fatihi Nerede Çekiliyor? Tıklayınız![/mavitext]

Erol Afşin kısa sürede öğrendiği Almanca ile girdiği konservatuvar sınavının jüri üyelerinden övgü aldı. Almancasını oyunculuk için daha da geliştirmesi gerektiği direktifini alırken jüri başkanını da etkilemişti. Sınavdan bir gün sonra jüri başkanından İskender isimli tiyatro için oyunculuk teklifi aldı. 4 ay süren proje sonrası Jüri başkanı Prof. Klaus “Erol sen artık benim oğlumsun” dedi. Oynadığı tiyatro oyunu Almanya’da bir çok festivalde ödüller aldı ve tekliflerde gelmeye başladı.

Erol Afşin, Avusturyalı ödüllü yönetmen Antony Maras’ın “The Palace” isimli filminde başrol oynamak için teklif aldı. Film bir çok festivalde ödüle layık görüldü. Tüm bu deneyimlerden sonra ikinci kez konservatuvar eğitimi için sınava girdi ve Almanya Folkwang Üniversitesi Devlet Konservatuvarına girmeye hak kazandı. Oyuncu bir çok ödül de almıştı. Oyuncu 2015 yılında Mustang isimli filmde Osman karakterini canlandırırken, 2016 yılında Nick Off Duty filminde Aykut karakterini canlandırdı. 2017 yılında ise Saf isimli sinema filminde rol alan oyuncu Erol Afşin’e yeni projesi Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisinde başarılar dileriz.

[saritext]Mehmet Bir Cihan Fatihi Eleni Kimdir? Tıklayınız![/saritext]

Mehmet Bir Cihan Fatihi Erol Afşin Videosu

Etiketler: mehmet bir cihan fatihi çandarlı halil paşanın oğlu kimdir mehmet bir cihan fatihi süleyman gerçek adı mehmet bir cihan fatihi süleyman kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL