Mehmetçik Cox Kimdir? ( İlker Aksum)

Mehmetçik Cox Kimdir? ( İlker Aksum)

Yazar: Emre Mehmetçik Kut'ül Amare

Trt 1 ekranlarında yayınlanacak olan ve merakla beklenen dizi Mehmetçik Kut’ül Amare’nin oyuncu kadrosu ve karakterleri de belli oldu. Dizide Cox karakterini canlandıracak oyuncu İlker Aksum oldu. İlker Aksum kimdir? Tanıyalım..

Mehmetçik Cox Kimdir? ( İlker Aksum)

1971 yılında Isparta ilinde dünyaya gelen oyuncunun ikiz kardeşleri bulunmaktadır. Babası subay pilotudur. Oyuncu eğitimini Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Sonrasında Antalya Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başlayan başarılı oyuncunun ilk profesyonel oyunu Hamlet oyunudur. Antalya’da kadro açılmadığı için İstanbul’a geçen oyuncu buradan askerlik için Kars iline gider. Bakırköy Şehir Tiyatrosu ve İstanbul Şehir Tiyatrosunda çalışan oyuncu buralardan sonra Sır Dosyası dizisinde kısa bir rol oynadı.

İlker Aksum 2006 yılında ilk sinema filmini oynadı. 28. Siyad Türk Sineması Ödüllerinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülünü kazandıran sinema filmi Küçük Kıyamette rol aldı. Televizyon dünyasına da hızlı bir giriş yapan oyuncu burada Birimiz İkimiz İçin adlı yarışma programını sundu. Bizim Büyük Çaresizliğimiz adlı sinema filminde rol aldı. 1998 yılında ise Çarli isimli dizide bir maymun ile rol aldı. Dizide Afakan karakterini canlandırdı. Özellikle Yabancı Damat dizisinde Ruşen karakterini canlandırdı. Kara Yılan dizisinde Fransız Komutanı canlandırdı.

İlker Aksum 2008 yılında Belgin Erdoğan ile evlendi. 2012 tarihinde boşandı. İlker Aksum Kötü Yol dizisinden sonra 20 Dakika dizisinde rol aldı. Oyuncu 2013 yılında Mutlu Aile Defteri adlı dizide rol aldı. Oyuncu 2014 yılında Çilek adlı sinema filminde Azra Akın, Bülent Şakrak, Selen Öztürk, Halil Sezai ile birlikte rol aldı. Oyuncu Trt 1 ekranları dizisinde yayınlanan dizi Yeşil Deniz dizisinde rol aldı. Oyuncu kimya dersinde başarılı olsaydı babası gibi pilot olacakmış.

[mavitext]Mehmetçik Hüsrev Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

İlker Aksum Videosu!

Etiketler: mehmetçik kut'ül amare cox gerçek adı mehmetçik kut'ül amare cox kimdir


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL