Mehmetçik Hüsrev Kimdir? (Serdar Gökhan)

Mehmetçik Hüsrev Kimdir? (Serdar Gökhan)

Yazar: Emre Mehmetçik Kut'ül Amare

Trt 1 ekranlarında yayınlanan dizi Mehmetçik Kut’ül Amare’de oyuncu kadrosu belli olmaya başladı. Bu karakterlerden bir tanesi de Dizide Hüsrev karakterini canlandıran oyuncu Hüsrev oldu. Hüsrev karakterini canlandıran oyuncu Serdar Gökhan’dır. Serdar Gökhan kimdir? Tanıyalım..

Mehmetçik Hüsrev Kimdir? (Serdar Gökhan)

1946 yılında Bolu Mudurnu’da dünyaya geldi. Gerçek adı Nusret Ersöz’dür. Asıl mesleği Ressamlıktır. Çizgi roman ressamlığı yaptı. Bab-ı Ali Nurosmaniye de 7 yıl tabela ve resimli roman ressamlığını yanı sıra film platolarında set diktatörlüğü yaptı. 1964 yılında küçük rollerle sinemaya adım atan yakışıklı oyuncu Yeşilçamın aranan ismi oldu. 1969 yılında Ses Dergisi’nin ses yarışmasına katılan oyuncu burada Kadir Kesemen’in dikkatini çekti ve film şirketi ile 10 filmlik bir anlaşma imzaladı.

Serdar Gökhan, bir çok filmde rol aldı. Daha çok tarihi ve romantik filmlerde rol alan oyuncu Türk izleyicisi tarafından cesaretli, kahraman ve vatansever olarak nitelendirdi. Anadolu insanının saf ve temiz duygularını yansıtmaya çalışan oyuncu 1976 yılında trend olan seks filmlerinde oynamadı. 1979 yılında İstanbul Video adı altında film şirketi kuran oyuncu bir çok filmin yapımcılığını yaptı. 1991 yılında Dünyanın ikinci büyük film merkezi haline gelmiş olan Chicago kendine gitti. Orada sinema ve filmleri izleyen ve notlar alan oyuncu 1999 yılında İstanbul’a döndü.

 

2007 yılında MHP partisinden milletvekilliği seçimine giren oyuncu seçilemedi. Oyuncu 1976 yılında Oya Zindancıoğlu ile evlendi. 25 yıl evli kalan oyuncu 2001 yılında boşandı. 2005 yılında kendisinde 33 yaş küçük Şükran Hanım ile evlendi. Alperen adında bir oğlu oldu. Oyuncu Malkaçoğlu Kurtbey, Beklenmeyen Adam, Gurbetçiler, Kara Pençe’nin İntikamı, Kurt Yemini, Kır Çiçeği, Vur Emri, Yaban, İnsanlık Ölmedikçe, Dövüşe dövüşe Öldüler, Vur Be Ramazan, Bu Osman Başka Osman, İntihar, İsyan, Kan Kardeşler, Aslan Oğlum, Yaz Gülü, Akşam Güneşi, Güneş’e Doğru, Karaoğlan, Babalar ve Evlatlar, Kurt Seyit ve Şura filmlerinde rol aldı. Oyuncu son olarak Trt 1 ekranlarında yayınlanan ve reyting rekorları kıran dizi Diriliş Ertuğrul’da rol aldı. Dizide Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Kaan Taşaner gibi isimlerle birlikte oynadı.

[mavitext]Mehmetçik Dizisi Oyuncu Kadrosu? Tıklayınız![/mavitext]

Serdar Gökhan Videosu!

Etiketler: mehmetçik hüsrev gerçek adı mehmetçik hüsrev kim mehmetçik hüsrev oynadığı diziler mehmetçik hüsrev sevgilisi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL