Mehmetçik (Kut’ül Amare) Nerede Çekiliyor? Dizideki Savaş Alanı, Çekim Yeri Neresi?

Mehmetçik (Kut’ül Amare) Nerede Çekiliyor? Dizideki Savaş Alanı, Çekim Yeri Neresi?

Yazar: Emre Mehmetçik Kut'ül Amare

TRT 1 ekranlarında Ocak ayında yayınlanması beklenen dizi Mehmetçik Kut’ül Emare izleyici ile buluşmaya hazırlanırken dizi 1. Dünya Savaşı’nda Osmanlı’nın son zaferi olarak bilinen 1. Kut Muhaberesi olarak da anılan savaşı anlatan Mehmetçik Kut’ül Amare’nin çekildiği mekanlarda merak konusu oldu. Peki Kut’ül Amare nerede çekiliyor? Yazımızda..

Mehmetçik (Kut’ül Amare) Nerede Çekiliyor? Dizideki Savaş Alanı, Çadır Neresi?

Mehmetçik Kut’ül Amare, TRT 1 ekranlarının yeni dizisi olacak. Reytinglerin iyi gitmesi halinde 3 sezon devam edecek dizide çekim yerleri de merak konusu oldu. Dizinin çekim yerleri arasında Konya’da büyük bir plato kurulduğu ve bu konuda Belediye yetkililerininde yardımcı olduğu belirtiliyor. Dizinin ilerleyen bölümlerinde Konya’nın çevre illerinde de çekimlerin yapılaması bekleniyor. Mehmetçik Kut’ül Amare dizisi İstanbul Beykoz Riva’da dev platoda çekimleri yapılmaktadır. Buraya 250 çadır kuruldu. Çöl çekimleri için Adapazarı, Kefken ve Konya’da çekimler yapılacak.

Mehmetçik Kut’ül Amare zaferi Osmanlı ile İngilizler arasında 1. Dünya Savaşı esnasında yaşanan savaştır. Dicle Nehri kıyısında Kut’ül Amare şehrinde yaşanan muhabere çetin geçmiş ve Osmanlı ordusu İngilizleri yenerek tüm ingiliz askerlerini de esir almıştır. Kut’ül Amare savaşında Osmanlı Ordusu İngilizler’in sadece yarısı kadar askere ve teçhizata sahipti. Buna rağmen Osmanlı’nın savaşı kazanması tarihe damga vurmuştur. Kut’ul Kasabası Dicle ile Fırat Nehirleri arasında yer almaktadır.

[mavitext]Mehmetçik Kut’ül Amare Dizisi Oyuncu Kadrosu? Tıklayınız![/mavitext]

Mehmetçik Kut’ül Amara dizisinde Serdar Gökhan, İsmail Ege Şaşmaz, Emre Başer gibi önemli isimler yer almaktadır. Dizinin dönem dizisi olması ise maliyetlerinin yükselmesine neden olmuştur. Dizi eğer gerekli reytingleri alamazsa malesef erken final yapacaktır. Osmanlı dizisi olması nedeniyle bir çok figüran’a da ihtiyaç duyulacaktır.

Mehmetçik Kut’ül Amare Fragmanı!

Etiketler: mehmetçik dizisi çekim yeri mehmetçik dizisi kutül amare nerede mehmetçik dizisi nerede çekiliyor


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL