Mehmetçik Kut’ül Amare Dizisi İzlendi mi? Tuttu mu? Reyting Sonuçları!

Mehmetçik Kut’ül Amare Dizisi İzlendi mi? Tuttu mu? Reyting Sonuçları!

Yazar: Emre Mehmetçik Kut'ül Amare

TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan Mehmetçik Kut’ül Amare dizisi merakla beklenirken dizinin ilk bölümünden sonra merak edilen konulardan bir tanesi dizinin izlenip izlenmediği ve reyting sonuçları oldu. Mehmetçik Kut’ül Amare dizisinin ilk bölüm sonrası izlenme oranlarını ve dizi ile ilgili analizimizi yazımızda bulabilirsiniz.

Mehmetçik Kut’ül Amare Dizisi İzlendi mi? Tuttu mu?

TRT 1 ekranlarında Mehmet Bozdağ’ın yapımcılığını üstlendiği Mehmetçik Kut’ül Amare dizisi Osmanlı Devleti’nin efsanevi komutanlarından Süleyman Askeri’nin komuta ettiği Osmancık Taburu ve dizinin ana karakterlerinden olan Mehmet’in arkadaşları ile birlikte Irak topraklarında İngilizlere karşı verdiği destansı mücadeleyi anlatıyor. Çanakkale Zaferi’nden sonra en büyük zafer olan Kut’ül Amare Kut şehrindeki azmi, kararlılığı ve zaferi izleyiciye gerçeğe yakın bir şekilde aktaracak. Dizide Kaan Taşaner, Serdar Gökhan, İsmail Ege Şaşmaz, Gamze Özçelik, İlker Aksum gibi önemli isimler yer alıyor.

Mehmetçik Kut’ül Amare dönem dizisi olarak izleyici karşısına çıkacakken en çok merak edilen konulardan biri hangi gün dizinin yayınlanacağıydı. Bu merak geçen haftalarda giderilmiş ve dizi perşembe günü izleyicilerin karşısına çıkmaya karar kılmıştı. Perşembe günleri önemli diziler yer alırken en önemlisi ise yine bir dönem dizisi olan Vatanım Sensin dizisidir. İzleyiciler ve eleştirmenler en çok bu iki dizinin reytinglerde ne yapacağını merak ediyor. Vatanım Sensin total de istenileni veremesede AB ve ABC gruplarında gayet başarılı sonuçlar alıyor.

[mavitext]Mehmetçik Kut’ul Amare Nerede Çekiliyor? Tıklayınız![/mavitext]

Vatanım Sensin dışında Fox ekranlarında yayınlanan Bizim Hikaye ve Atv ekranlarında yayınlanan Kanatsız Kuşlar’da adeta birbiri ile yarışıyor ve totalde iyi işler çıkarıyorlar. Bu yüzden Mehmetçik Kut’ül Amare’nin işi bir hayli zor. Ancak izleyici dönem dizilerine ayrı bir önem veriyor. İlk bölümü ile tartılacak olan dizi gerçekçilik olarak çok iddialı bir dizi. Prodüksiyon ve 1000’i aşkın oyuncu kadrosu ile gerçeğe yakın sahnelerin olacağını söyleyen dizinin yapımcısı Mehmet Bozdağ dizi için oyuncuların 6 ay askeri eğitimden geçtiklerinin ve çok emek harcadıklarını dile getirirken diziyi izleyenlerin farkı göreceğini belirtmiştir. Bizlerde dizi yayınlandıktan sonra açıklanacak olan reyting sonuçlarına göre dizi hakkında gerekli analizi yapacağız.

[saritext]Mehmetçik Kut’ül Amare Oyuncu Kadrosu İçin Tıklayınız![/saritext]

Mehmetçik Kut’ül Amare Reyting Sonuçları!

Mehmetçik Kut’ül Amare dizisi ilk bölümü ile izleyicileri ekranlara kilitledi. İlk bölüm reyting sonuçlarında dizi Total’de 2. olurken, AB ve ABC grublarında 1. oldu. Vatanım Sensin dizisinin ise düşüşü bu hafta da devam etti. Mehmetçik Kut’ül Amare’nin ilerleyen haftalarda tüm gruplarda ilk sıraya yerleşmesi beklenirken bu sonuçlar Perşembe gününün dengelerini değiştirmiş oldu. Dizi gerçekçi sahneleri ve Türk milletinin bağımsızlık mücadelesini aksiyon dolu ve duygusal sahnelerle dile getiriyor.

Mehmetçik Kut’ül Amare Tanıtım Fragmanı

Etiketler: mehmetçik kutul amare izlendi mi mehmetçik kutül amare reyting sonuçları mehmetçik kutül amare tuttu mu


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL