Mehmetçik (Kut’ül Amare) Mehmet Kimdir? (İsmail Ege Şaşmaz)

Mehmetçik (Kut’ül Amare) Mehmet Kimdir? (İsmail Ege Şaşmaz)

Yazar: Emre Mehmetçik Kut'ül Amare

TRT 1 ekranlarında perşembe günü yayınlanan dizi Mehmetçik Kut’ül Amare dizisinde başrol oynayan Mehmet karakteri merak konusu oldu. Mehmet, 20 yaşında Darulfünun talebesi, hırslı, kararlı ve vatansever bir gençtir. Mazlumun yanında, asi karakterli ve inatçı bir kişiliktir. 5 yaşında anne ve babasını Osmanlı- Yunan savaşından sonra kaybetmiştir. Bu yaşından beri Hüsrev bakmıştır. Vatanı için gözünü kırpmadan canını verebilecek bir aslan parçasıdır. Dizide Mehmet karakterini canlandıran oyuncu İsmail Ege Şaşmaz’dır. İsmail Ege Şaşmaz ile ilgili tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Mehmetçik (Kut’ül Amare) Mehmet Kimdir? (İsmail Ege Şaşmaz)

İsmail Ege Şaşmaz, 1993 yılında Manisa ilinde dünyaya geldi. 1.83 boyunda 76 kg ağırlığındaki oyuncu kahverengi gözlü ve yay burcudur. Oyunculuk eğitimini Manisa Belediyesi Konservatuarı Oyunculuk Bölümü’nde aldı. İsmail Ege Şaşmaz kendisi gibi oyuncu olan Dila Danışman ile birliktedir.  Oyunculuk öncesi çeşitli mesleklerde çalışan İsmail Ege Şaşmaz, berber çıraklığı yapmış ve 5 sene kadar da garsonluk yapmıştır. İsmail ismi dedesinden Ege ismi ise ailesinin Egeli olmasından dolayı verilmiş. Manisa’da İsmail İstanbul’da Ege ismi ile çağrılmıştır.

İsmail Ege Şaşmaz, çocukluğunda hiperaktif bir çocukluk geçiren oyuncu ilk okula erken yazılmıştır. Yılmayan ve daima başarıya ulaşmak isteyen biri olan İsmail Ege Şaşmaz babasını örnek alıyor. Manisa Polinas Endüstri Meslek Lisesi, Plastik Enjeksiyon Kalıp Bölümü’nden mezun olan oyuncu ilk profesyonel işini ise reklam filmi oynayarak yaptı. Oyuncu olma kararında ise 2002 yılında izlediği Örümcek Adam filmi ve bu filmden etkilenerek Örümcek Adam gibi olmak istemesinden kaynaklanıyor. Boş zamanlarında bowling oynamayı, buz pateni yapmayı, şarkı söylemeyi, şiir yazmayı ve at binmeyi seven oyuncu aşk ile ilgili ise “onun adını duyduğunuzda kalbinizin maraton koşuyormuş gibi atması” olarak ifade ediyor.

[mavitext]Mehmetçik Kut’ül Amare Süleyman Askeri Kimdir? Tıklayınız! [/mavitext]

İsmail Ege Şaşmaz, 2013 yılında Güneşi Beklerken dizisinde rol alırken, 2015 yılında Günebakan dizisinde rol alırken aynı yıl Serçe Sarayı dizisinde rol almıştır. 2016 yılında ise Aşk Yalanı Sever adlı dizide rol almıştır. Oyuncu İsmail Ege Şaşmaz, TRT ekranlarında yayınlanacak olan Mehmetçik Kut’ül Amare dizisi ile ilk defa bir dönem dizisinde rol alacak. Oyuncuya yeni projesinde başarılar dileriz.

[pembetext]Mehmetçik Kut’ül Amare Victoria Kimdir? Tıklayınız![/pembetext]

İsmail Ege Şaşmaz Aşk Yalanı Sever Videosu

Etiketler: mehmetçik dizisi mehmet boyu mehmetçik dizisi mehmet gerçek adı mehmetçik mehmet kimdir mehmetçik mehmet sevgiliisi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL