Mehmetçik (Kut’ül Amare) Mevlüt Kimdir? (İsmail Hakkı Ürün)

Mehmetçik (Kut’ül Amare) Mevlüt Kimdir? (İsmail Hakkı Ürün)

Yazar: Emre Mehmetçik Kut'ül Amare

TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan dizi Mehmetçik Kut’ül Amare’de karakter ve oyuncularda belli olmaya devam ediyor. Bu karakterlerden bir tanesi olan Mevlüt, 33 yaşında Külhanbeyli tarzında Antalya yörüklerindendir. Osmancık Taburu askerlerinden biridir. Oldukça iyi ata binmektedir. Askerlere ağabeylik yapmaktadır. Dizide Mevlüt karakterini canlandıran oyuncu ise İsmail Hakkı Ürün’dür. İsmail Hakkı Ürün ile ilgili bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Mehmetçik (Kut’ül Amare) Mevlüt Kimdir? (İsmail Hakkı Ürün)

İsmail Hakkı Ürün 1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1.95 cm boyunda 80 kg ağırlığında olan oyuncu İngilizce, Almanca, Rusça, Boşnakça ve Arapça’yı iyi derecede bilirken 12 dil bilmektedir. Bu özelliği ile senaristlerin ve yönetmenlerin aradığı isimlerden olmuştur. Ludwigsburg Film Akademisi’nde belgesel sinema eğitimi almıştır. Film yapımcısı olarak da dikkatleri üzerine çeken oyuncu Konya’da Anadolu Sahnesi’nde tiyatro çalışmaları yapmıştır.

İsmail Hakkı Ürün, magazin dünyasında pek rastlanmayan bir isimdir. Bu yönüyle de en çok merak edilen sanatçılardan biri olan İsmail Hakkı Ürün TRT ekranlarında yayınlanan Milat dizisi ile merak konusu olmuştur. Dizide İbrahim Ketenci karakterini başarılı şekilde oynamıştır. Kurucuları arasında yer aldığı Türkiye’nin ilk yerel televizyonu KonTV’de program yapımcılığı yaptı. 1995 yılında Malezya’da Uluslararası İlişkiler eğitimi aldı. Malezya’da kaldığı süre içerisinde TV3 televizyonunda çeşitli pozisyonlarda çalıştı.

[mavitext]Mehmetçik Kut’ül Amare Mehmet Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

İsmail Hakkı Ürün, 2003 yılında Bedel, Mihrali dizilerinde yer aldı. 2004 yılında Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, 2006 yılında İki Aile, 2007 yılında Recep İvedik, 2008 yılında Dinle Neyden ve Gazi, 2009 yılında ise Sakarya Fırat dizinde Durali karakterini canlandırmıştır. 2010 Hür Adam, 2011 Sümela’nın Şifresi: Temel, 2012 Uzun Hikaye, Moskova’nın Şifresi: Temel projelerinde yer almıştır. Oyuncuya yeni projesinde başarılar dileriz.

[saritext]Mehmetçik Askerlerin (Mevlüt) Okuduğu Asker Duası Şiiri? Tıklayınız![/saritext]

İsmail Hakkı Ürün Şiir Videosu

Etiketler: mehmetçik mevlüt gerçek adı mehmetçik mevlüt oynadığı diziler mehmetçik şiir okuyan asker kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL