Mehmetçik Kut’ül Amare Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri Kim Kimdir?

Mehmetçik Kut’ül Amare Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri Kim Kimdir?

Yazar: Emre Mehmetçik Kut'ül Amare

Trt 1 ekranlarında Bozdağ yapımcılığında yeni bir tarihi dizi ile izleyicilerin karşısına çıkacak. Kut’ül Amare kuşatması ve İtilaf Devletlerinin Çanakkale Zaferi’inden sonra yenildikleri en büyük mağlubiyeti anlatacak olan dizi Mehmetçik’lerimizin vatan toprağını düşmandan temizlenmesini anlatıyor. 1916 yılında Osmanlı İmparatorluğunun İngilizlere karşı kazanmış olduğu zaferi anlatacak alan dizi Mehmetçik Kut’ül Amare yakın zamanda izleyici ile buluşacak. Dizi için büyük bir plato hazırlandığı bilgisi bulunuyor.

 

Mehmetçik Kut’ül Amare Dizisi Fragmanı!

Mehmetçik Kut’ül Amare Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

Mehmet Bozdağ Mehmetçik Kut’ül Amare dizinin Diriliş Ertuğrul’dan daha zorlu aşamalarla hazırlandığını dile getirdi. Dizi de Diriliş Ertuğrul dizisinin ilk sezon oyuncuları da bulunmaktadır. Kaan Taşaner, Serdar Gökhan gibi önemli isimler yer alıyor.

[mavitext]Diriliş Osman Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri? Tıklayınız[/mavitext]

Kaan Taşaner (Süleyman Askeri) Kimdir?

1979 yılında Konya’da dünyaya gelen oyuncu Selçuk Üniversitesi Devlet Tiyatrosu Tiyatro Ana Sanat Dalı mezunudur. Fatmagül’ün Suçu Ne?, Kuzey Güney, Kayıp ve Diriliş Ertuğrul gibi dizilerde rol almıştır.

Serdar Gökhan (Hüsrev) Kimdir?

1946 yılında Bolu ilinde dünyaya gelmiştir. Oyuncu Akşam Güneşi, Karaoğlan, Sev Kardeşim, Babalar ve Evlatlar, Kurt Seyit ve Şura ve Diriliş Ertuğrul gibi dizilerde rol almıştır.

İsmail Ege Şaşmaz (Mehmet) Kimdir?

1993 yılında Manisa’da dünyaya gelen oyuncu son olarak Lise Devriyesi dizisinde rol almıştır. Güneşi Beklerken, Günebakan, Aşk Yalanı Sever gibi dizilerde de rol aldı.

İlker Aksum (Cox) Kimdir?

1971 yılında Isparta’da dünyaya gelen oyuncu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. ÇArli Beşik Kertmesi, Yeşil Deniz, Canım Ailem, Bizim Yenge gibi projelerde yer almıştır.

İsmail Hakkı Ürün Kimdir?

1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu, Recep İvedik, Bedel, İki Aile, Sümala’nın Şifresi, Cesur Yürek gibi projelerde yer almıştır.

Cavit Çetin Güner Kimdir?

1986 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu, Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur. Geniş Aile, Leyla ile Mecnun, Ustura Kemal gibi projelerde yer almıştır.

Emre Başer Kimdir?

1979 yılında Sivas’ta dünyaya gelmiştir. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Muhteşem Yüzyıl ve Vatanım Sensin gibi tarihi dizilerde rol almıştır.

Özgü Kaya Kimdir?

1996 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Adı Efsane dizisinde yer almıştır.

Polat Bilgin Kimdir?

1976 yılında Samsun’da dünyaya gelmiştir. Son olarak Muhteşem Yüzyıl dizisinde Molla Kabız karakterini canlandırmıştır.

Yağızkan Dikmen Kimdir?

1988 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Asla Vazgeçmem, Ağır Roman gibi projelerde yer almıştır.

Atakan Yarımdünya Kimdir?

1989 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Son olarak Kırlangıç Fırtınası dizisinde rol almış ve Yadigar karakterini canlandırmıştır.

Dicle Olcay Kimdir?

1989 yılında dünyaya gelmiştir. Oyuncu Ses sanatçılığı da yapmaktadır.

Semih Ertürk Kimdir?

1993 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Oyuncu Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Taner karakterini canlandırmıştır.

Uğur Karabulut Kimdir?

1983 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Çanakkale Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunudur. Adını Feriha Koydum, Hayat Şarkısı gibi projelerde yer aldı.

Yevlaliya Dedova Kimdir?

Birand Tunca Kimdir?

Etiketler: mehmetçik kut'ül Amare dizisi oyuncu kadrosu mehmetçik kutül amare karakterleri mehmetçik kutül amare kim kimdir mehmetçik kutül amare konusu mehmetçik kutül amare nerede çekiliyor mehmetçik kutül amare oyuncuları


Yorum yaz