Mehmetçik (Kut’ül Amare) Said Kimdir? (Semih Ertürk)

Mehmetçik (Kut’ül Amare) Said Kimdir? (Semih Ertürk)

Yazar: Emre Mehmetçik Kut'ül Amare

TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan Mehmetçik Kut’ül Amare dizisinde karakterler de belli olmaya başladı. Bu karakterlerden bir tanesi de dizide Said karakteridir. Said, 22 yaşında Darulfünun öğrencidir. İlgi odağı olmayı önemseyen, hırslarını ön planda tuta, kuralcı ve görevci bir yapıya sahiptir. Bir yönüyle merhametli ve vatanseverdir. Hüsrev’in öz oğludur. Dizide Said karakterini canlandıran oyuncu Semih Ertürk’tür. Semih Ertürk hakkında tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Mehmetçik (Kut’ül Amare) Said Kimdir? (Semih Ertürk)

Semih Ertürk 1993 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır. 1.76 boyunda 65 kg ağırlığındadır. Mavi göz rengine sahip oyuncunun terazi burcudur. Oyunculuğa olan ilgisi küçük yaşlardan itibaren olan oyuncu dizi, sinema ve tiyatro oyunlarında yer almıştır.

Semih Ertürk oyunculuk kariyerine reklam filmleri ile başladı. İkinci olarak Yok Artık isimli sinema filmi ile kariyerine devam etti. Filmde Şebnem Bozoklu, Çağlar Çorumlu, Demet Evgar, Erkan Kolçak Köstendil, Ceren Moray gibi oyuncular yer almıştır. Semih Ertürk sinema filminden sonra dizi çalışmalarına başladı ve önemli bir dizide rol aldı. Semih Ertürk’ün rol aldığı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizide Taner karakteri ile izleyicinin karşısına çıktı. Atv ekranlarında yayınlanan yayınlanan ve geniş izleyici kitlesine sahip olan dizide Oktay Kaynarca, Deniz Çakır, Ece Hakim, Kenan Çoban, Yalçın Hafızoğlu gibi isimler yer almıştır.

[mavitext]Mehmetçik Mevlüt Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Semih Ertürk, reklam ve sinema filmleri ve dizi deeyiminden sonra önemli bir proje olan dönem dizisi ile yoluna devam etmektedir. Mehmetçik Kut’ül Amare dizisi ile 6 aylık askeri eğitim alan oyuncu için kariyeri açısından bu dizi büyük önem taşımaktadır. Semih Ertürk’e bu yeni projesinde başarılar dileriz.

[saritext]Mehmetçik Asker Duası İçin Tıklayınız![/saritext]

Etiketler: mehmetçik said gerçek adı mehmetçik said kim mehmetçik said oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL