Mehmetçik (Kut’ül Amare) Süleyman Askeri Kimdir? (Kaan Taşaner)

Mehmetçik (Kut’ül Amare) Süleyman Askeri Kimdir? (Kaan Taşaner)

Yazar: Emre Mehmetçik Kut'ül Amare

TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan Mehmetçik Kut’ül Amare dizisinde karakterler ve oyuncular belli olmaya devam ediyor. Dizide Süleyman Askeri Osmancık Taburu’nun komutanıdır. 33 yaşında gözü kara, vatanına ve milletine sonuna kadar bağlıdır. Verilen göreleri eksiksiz, sorgusuz ve sualsiz bağlıdır. Ömrü savaşlarda geçmiş ve Enver Paşa’nın yakın arkadaşıdır. Geçmişi başarılarla dolu olan Süleyman Askeri Teşkilat-ı Mahsusa’nın başıdır. Dizide Süleyman Askeri karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Kaan Taşaner’dir. Kaan Taşaner hakkındaki tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Mehmetçik (Kut’ül Amare) Süleyman Askeri Kimdir? (Kaan Taşaner)

Kaan Taşaner, 1979 yılında Konya’da dünyaya gelmiştir. 1.74 boyunda 70 kg ağırlığındadır. Mavi gözlü olan oyuncu eğitimini Konya Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Konservatuarı Tiyatro Anasanat Dalı’nda tamamladı. Oyuncu Sacide Taşaner annesidir. 17 yaşında Antalya’da iken bir tiyatro topluluğuna katılmıştır. Kaan Taşaner, ilk olarak Karanlıkta İlk Işık adlı tiyatro oyunu ile oyunculuğa başlamış oldu. 2004 yılına kadar çeşitli oyunlarda rol aldı.

Kaan Taşaner, 2004 yılında Büyük Buluşma adlı dizide rol almış ve dizi hayatına başlamıştır. Kaan Taşaner, 2010 yılında Vedat Türkali’nin senaryosunu yazdığı Fatmagül’ün Suçu Ne? isimli dizide rol alan oyuncu Erdoğan karakterini canlandırdı. Dizide Beren Saat, Engin Akyürek, Sumru Yavrucuk, Musa Uzunlar, Civan Canova, Fırat Çelik, Murat Daltaban, Buğra Gülsoy, Seda Güven gibi oyuncular yer almıştır. Oyuncu 2012 yılında Kuzey Güney adlı dizide Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy, Öykü Karayel, Bade İşçil ile birlikte rol aldı.

[mavitext]Diriliş Ertuğrul 2018’de Bitiyor mu? Tıklayınız![/mavitext]

Kaan Taşaner, 2013 yılında Kayıp adlı dizide Mete Horozoğlu, Aslı Enver, İlker Kaleli, Dolunay Soysert, Menderes Samancılar ile birlikte rol aldı. Oyuncu son olarak TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve devam eden dizi Diriliş Ertuğrul adlı dizide Gündoğdu karakterini canlandırmıştır. Dizide Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Didem Balçın, Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Levent Öktem, Hakan Vanlı, Serdar Deniz gibi önemli oyuncular yer almıştır. Kaan Taşaner Fatmagül’ün Suçu Ne adlı dizi ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülünü almıştır. Kaan Taşaner, Aydil Durgun ile evlidir. Oyuncuya yeni projesinde başarılar dileriz.

[saritext]Mehmetçik Kut’ül Amare İzlendi mi? Reyting Sonuçları![/saritext]

Mehmetçik Kut’ül Amare Kaan Taşaner Videosu

Etiketler: mehmetçik komutan kim mehmetçik süleyman askeri gerçek adı mehmetçik süleyman askeri kim mehmetçik süleyman askeri sevgilisi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL