Mehmetçik Üsküplü Mehmet Kimdir? Ne Zaman Nasıl Ölecek?

Mehmetçik Üsküplü Mehmet Kimdir? Ne Zaman Nasıl Ölecek?

Yazar: Emre Mehmetçik Kut'ül Amare

TRT ekranlarında yayınlanan Mehmetçik Kut’ül Amare tüm heyecanı ile devam ederken dizide Üsküplü Mehmet karakteri merak konusu oldu. Üsküplü Mehmet karakterini canlandıran oyuncu ise İsmail Hacıoğlu oldu. Peki İsmail Hacıoğlu kimdir? Tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Mehmetçik Üsküplü Mehmet Kimdir? (İsmail Hacıoğlu)

1985 yılında İstanbul Fatih’de dünyaya gelen oyuncu aslen Bulgaristanlı’dır. Babası Bulgaristan göçmeni olup Bulgar Mehmet  lakaplı Mehmet Hacıoğlu eski Fenerbahçe futbolcusudur. Mehmet Hacıoğlu ne kadar Fenerbahçeli ise Hacı İsmail Hacıoğlu’da o kadar Galatasaraylı’dır. İki kardeş olan İsmail Hacıoğlu’nun kendisinden küçük Kardelen isminde kız kardeşi bulunmaktadır. Çocukluğundan itibaren oyunculuğa merak salan oyuncu 5. sınıftan itibaren oyunlarda yer almaya başlamıştır.

İsmail Hacıoğlu, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimleri almaya başlamıştır. 12 yaşından itibaren dublaj ile para kazanmaya başlayan başarılı isim babasının futbolcu olmasından dolayı futbola yönelmesi beklenirken o oyunculukta karar kılmıştır. Sizce de iyi yapmamış mı? İlköğretim de iyi bir dönem geçiren oyuncu lise yıllarında ise kötü bir dönem geçirmiş ve liseden ayrılmıştır. Konservatuvar okuyabilmek için liseyi dışarıdan tamamlamıştır.

[pembetext]Mehmetçik Süleyman Askeri Neden Yok? Tıklayınız![/pembetext]

Üniversite eğitimi için Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü kazanmış ancak yarıda bırakmıştır. Osmanlı Tokadı, Bir İstanbul Masalı, Beyaz Gelincik, Sonsuz Bir An, Meryem, Çakal, Sonsuz, Başka Semtin Çocukları, Gökten 3 Elma Düştü, Vali, Hoşça Kal Güzin, Kabadayı, Sınav, Anlat istanbul gibi projelerde rol alan başarılı isim 2016 yılında Duygu Kaya ile evlendi ve bir çocukları oldu. 40. Antalya Film Festivali’nde En İyi Umut Veren Oyuncu, 15. Ankara Film Festivali’nde ise Umut Veren Yeni Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü, Yılın En İyi Erkek Oyusucusu ödüllerini kazandı.

İsmail Hacıoğlu Mehmetçik dizisinde Üsküplü Mehmet karakterini canlandırmıştır. Tarihi kaynaklarda böyle bir isme rastlamamakla birlikte Üsküplü bir askerin olmamasının mümkün olmadığı da gerçektir. Dizide Üsküplü Mehmet’in hemen öleceği beklenmezken sezon sonunda diziden ayrılacağına dair iddialar yerini korumaktadır. Benim düşünceme göre ise İsmail Hacıoğlu Üsküplü Mehmet karakteri ile başarılı bir performans gösteriyor. Bu yüzden diziden hemen ayrılacağını düşünmüyorum. Siz Üsküplü Mehmet’i nasıl buldunuz? Dizide devam etmeli mi? Bu konudaki düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

[mavitext]Mehmetçik Dizisi İzlendi mi? Tıklayınız![/mavitext]

Mehmetçik İsmail Hacıoğlu Videosu

Etiketler: mehmetçik üsküplü kim mehmetçik üsküplü mehmet gerçek adı mehmetçik üsküplü mehmet ölecek mi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL