Mucize Doktor Beliz kimdir? Hazal Türesan, hayatı, kariyeri, sevgilisi?

Yazar: Emre Mucize Doktor

Fox Tv ekranlarında geçtiğimiz Perşembe günü ilk bölümü ile ekranlara gelen Mucize doktor dizisi ilk bölümü ile beğenileri kazandı. Sosyal medyada hakkında olumlu eleştiriler alan dizinin karakterleri de en dizi kadar ilgi çekici. Hazal Türesan’ın canlandırdığı Beliz karakteri kimdir, tüm detaylar haberimizde.

İsterseniz kısaca Beliz karakterinden bahsedelim. 30’larında. Ferman’ın sevgilisi, hastanenin sahibi. Asıl mesleği avukatlık. Güzel, akıllı ya da zengin olmasına rağmen Beliz alabildiğine alçak gönüllü bir kadın.

Dünya kadar parası, yurt dışında aldığı eğitimi, başarılı bir avukat oluşu, bütün meziyetleri onun karakterinin doğal bir parçası, insanlara karşı kullandığı silahlar değil. Asil bir kadın Beliz. Ucuz ukalıklardan, burnu büyüklükten ve her türlü ezici görkemden nefret eder.

Mucize doktor dizisinde Beliz karakterini canlandıran oyuncu Hazal Türesan’dır. 1985 yılında Ankarada doğan oyuncu ilk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır.

Üniversite eğitimi için Ankara’da kalan başarılı oyuncu burada Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesinde Tiyatro bölümünde okumuştur. Daha sonra dizi sektörüne atılmıştır.

tıkla>>> Mucize Doktor Dizisi Nerede Çekiliyor? Mucize Doktor Ne Zaman Final Yapacak?

İlk dizisi Kara Para Aşk olan Hazal Türesan, bu dizide Aslı karakterini canlandırmıştır. Ardından Tatlı İntikam dizisinde Başak karakteri ile izleyicilerin karşısına çıkmıştır. Hazal 170 cm boyundadır ve 50 kg ağırlığındadır. Mavi gözlere sahip olan oyuncu kumral saç rengine sahiptir.

Etiketler: Mucize Doktor Beliz kim Mucize Doktor karakterleri Mucize Doktor kim kimdir


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL