Mucize Doktor Kaç Bölüm Yayınlanacak, Ne Zaman Bitecek?

Mucize Doktor Kaç Bölüm Yayınlanacak, Ne Zaman Bitecek?

Yazar: Emre Mucize Doktor

Fox’un yeni dizisi Mucize Doktor yayınlandığı ilk günden beri heyecanla izleniyor. Dizi bilindiği gibi uyarlama bir yapım. Orijinali Güney Kore dizisi olan Mucize Doktor, asıl ismi ile Good Doctor, ülkemizde kaç bölüm yayınlanacak, dizi ne zaman final yapacak?

Öncelikle dizinin orijinal versiyonundan söz edelim. Dizi Güney Kore yapımı Good Doctor’dır. Dizi Kore’de 20 bölüm yayınlandı ve yaklaşık ay yayında kaldı. Her bölümün 1 saat olarak yayınlandığı Good Doctor toplamda 20 saat çekildi ve final yaparak sonlandı.

Aynı dizinin Amerikan uyarlaması The Good Doctor ise toplamda 3 sezon yayınlandı. 2013-2017 yıllarında ekranlarda yer aldı. Hem Kore hem de Amerikan dizileri yayınlandığı dönemde ülkelerinde çok sevildi ve fenomen diziler arasına girdi. Aynı başarı ülkemizde de gerçekleşti ve Mucize Doktor yayınlandığı günden beri her hafta en çok izlenen dizi olmayı başardı.

Çukur dizisinden bile daha çok izlenen Mucize Doktor her hafta en çok izlenen yapım olarak karşımıza çıkıyor. Peki Mucize Doktor ülkemizde ne kadar yayınlanacak, ne zaman final yapacak? Hemen cevaba gelelim. Kanal ve yapım şirketi ilk önce 7 bölümlük bir deneme çekimi yaptılar. İlk 7 bölümde dizinin reytingleri artarsa çekimlere devam edilecekti. Bu başarı sağlandı ve dizi şuan için yayınlanmaya devam ediyor.

Dizinin ne kadar yayınlanacağı ise şuan için belirsizliğini koruyor. En az 2 sezon yayınlanması beklenen Mucize Doktor bizleri ekranlara kilitlemeye devam edecek. İsterseniz Mucize Doktor’un konusundan bahsedelim. Savant sendromlu deha Doktor Ali Vefa’nın dram dolu hayat hikayesini konu alan dizide Ali, babası tarafından reddedilen birisidir. Abisinin ölümünden de sorumlu tutulan Ali babası tarafından terk edilmiştir.

tıkla>>> Mucize Doktor Dizisi Nerede Çekiliyor? Mucize Doktor Ne Zaman Final Yapacak?

Yetimhanede büyüyen Ali Vefa, yüksek zekası ile tıbben deha olarak bilinmektedir. Dehası fotografik hafızası ile birleşince ortaya en zor problemleri bile rahatlıkla çözebilen Ali Vefa çıkmıştır. Ali Vefa’yı zor günler beklemektedir. Onun otizmli olması bazı çevrelerce hoş karşılanmamakta ve doktor olması imkansız olarak görülmektedir. Ancak Ali çevresinde ona destek olanlarla birlikte bu zorlukları aşmaya kararlıdır.

Yeni Bölüm Fragmanı (Otomatik Güncellenmektedir)

Etiketler: mucizde doktor ne zaman final yapacak mucize doktor ne zaman bitecek


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL