Mucize Doktor Konusu Nedir? Oyuncu Kadrosunda Kimler Var? Nerede Çekiliyor?

Mucize Doktor Konusu Nedir? Oyuncu Kadrosunda Kimler Var? Nerede Çekiliyor?

Yazar: Emre Mucize Doktor

Mucize doktor dizisi yayın hayatına başladığı günden beri izlenme rekorları kırıyor. Pandemi nedeniyle reytinglerinde bir gerileme yaşandıysa da son zamanlarda kendini toplamış durumda. Mucize Doktor dizisi, özellikle Türkiye’de alışılagelmişin dışında senaryolarıyla dikkat çekiyor. Peki Mucize Doktor konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler var? Mucize doktor dizisi nerede çekiliyor? Mucize doktor konusu şu şekilde: öncelikle dizinin orijinali aslında Kore ülkesinde çekildi ve ismi “Good Doctor”.

Mucize Doktor konusu şu şekilde başlıyor. Ali, dağlık bir köyde yaşamış, otizmli ama çok zeki bir doktor. Abisi öldükten sonra babası onu istemiyor ve annesi çok üzülse de aliyi yetimhaneye bırakmak zorunda kalıyor. Bir gün yetimhaneye gelen bir doktor, Ali’yi evlatlık ediniyor. Üvey babasının doktor olduğunu gören Ali bu mesleğe merak sarıyor. Üstün zekalı bir çocuk olan Ali kısa süre içerisinde tüm okuduğu kitapları ezberliyor. Hayalinden hiç vazgeçmeyen Ali, tıp bölümünü kazanarak doktor oluyor ve üvey babasının çalıştığı hastaneye, İstanbul’a iş görüşmesine gidiyor. Bakalım burada işe alınacak mı? İletişim yeteneği sıfır olan Doktor Ali’nin bu yolda olan maceraları anlatılıyor. Bakalım Doktor Ali bu yolda ne şekilde yürüyecek? İnsanlarla başa çıkabilecek mi?

Mucize Doktor Nerede Çekiliyor?

Mucize Doktor dizisi hakkında en çok aratılan konulardan biri de Mucize Doktor nerede çekiliyor sorusudur. Doktor Ali’nin çocukluğunun geçtiği bölümler Bilecik ilinde çekildi. Bilecik’in Küplü ilçesinde çekilen sahneler izleyiciler tarafından oldukça beğenildi. Oldukça konuşulan ve konuşulmaya devam eden hastane ve doktor sahneleri ise Pendik ilinde bulunan Medical Park hastanesine çekilmektedir. Oldukça büyük olan hastaneyi dizi hayranları sık sık ziyaret etmektedir.

Mucize Doktor Oyuncuları

Mucize doktor oyuncuları şüphesiz bu dizinin bu kadar başarılı olmasının nedenidir. Mucize doktor oyuncuları arasında Doktor Ali Vefa rolünü yetenekli oyuncu Taner Ölmez canlandırmaktadır. Ali Vefa’nın üvey babası Adil Hoca’yı Reha Özcan canlandırmaktadır. Ferman Hoca’yı Onur Tuna canlandırmaktadır. Dizinin diğer oyuncusu kadrosu ise şu şekildedir: Nazlı Gülengül, Seda Bakan, Beliz Boysal ve Murat Aygen. Mucize doktor dizisinin yeni sezonunda kadroya ünlü ve yetenekli oyuncu Seda Bakan katılmıştı. Diziye yeni bir oyuncunun katılıp katılmayacağı hakkında henüz bir bilgi yok. Ancak dizinin gelecek sezonu için yeni oyuncularla görüşülmeye başlandığı söylentileri de var.

Etiketler: mucize doktor mucize doktor ali vefa mucize doktor konusu mucize doktor oyuncuları taner ölmez


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL