Müge ve Gülşen’le Programındaki Umut Akyürek Kimdir, Nereli, Sevgilisi, Yaşı?

Müge ve Gülşen’le Programındaki Umut Akyürek Kimdir, Nereli, Sevgilisi, Yaşı?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Kanal D’nin sevilen gündüz kuşağı programı olan Müge ve Gülşen’le 2.sayfa’ya konuk olan Umut Akyürek kimdir, aç yaşında, nereli, oyu kaç? Güzelliği ve sesi ile dikkatleri üzerine çeken güzel şarkıcı kimdir?

Umut Akyürek Kimdir?

Umut Akyürek kimdir? Türk Sanat Müziği sanatçısı Umut Akyürek kaç yaşında? İşte Umut Akyürek‘in biyografisi ile ilgili merak edilenler. Umut Akyürek 12 Temmuz 1973 Ankara doğumlu Türk Sanat Müziği sanatçısıdır. İlk ve orta öğrenimini Sakarya’da tamamlayan sanatçı, İstanbul Teknik Üniversitesi, Devlet Konservatuarı mezunudur.

İlk musiki çalışmalarına 1989 yılında Erol Sayan yönetimindeki İzmit Musiki Derneği’nde başladı. 1990 yılında TRT’nin Amatör Ses Yarışmasında 3. oldu. Umut Akyürek şuanda TRT sanatçısı olarak keriyerine devam etmektdir. 2004 yılında Halk Müziği sanatçısı Oktay Ertuğrul evlenen Umut Akyürek’in Melek adında kızı vardır.

Başka Söz Söylemem, O Dudaklar Bülbülleşiyor, Âlâ’ Turka, Tıbbiyeli Bestekarlar, Aşk Senfonisi, Yol, Sinha gibi albümleri vardır. Kızının tam adı Melek Bal Ertuğrul olan Umut Akyürek’in kardeşleri ise Fulden Akyürek ve Ogün Genco Akyürek’tir.

Oktay Ertuğrul Kimdir?

2004 yılında Umut Akyürek ile evlenmiştir. 1972 doğumlu olan Oktay Ertuğrul Türk Halk Müziği sanatçısıdır. Aslen Elazığ’ın Aydınlar Hedi köyündendir. Babası polis olan Ertuğrul Kars, İstanbul gibi şehirlerde bulunmuştur. Eğimi de babasının mesleğinden dolayı ayrı şehirlerde tamamlamıştır.

Çocukluğunda hep Türküler söylediğini ve Belkıs Akkale, Ferdi Tayfur ve İbrahim Tatlıses  gibi sanatçılara hayran olduğunu söylemiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı mezunudur. Mezun olduktan sonra sınavlara girmiş ve TRT sanatçısı olmuştur.

Umut Akyürek’in Muhteşem Sesi, Dinle!

Etiketler: müge ve gülşen umut akyürek kimdir umut akyürek kimdir


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL