Mustafa Uğurlu (Babamın Günahları Ferruh) Kimdir? İçerde Yusuf Müdür

Mustafa Uğurlu (Babamın Günahları Ferruh) Kimdir? İçerde Yusuf Müdür

Yazar: Emre Babamın Günahları

Star Tv ekranlarında yeni bir dizi daha başlıyor. Babamın Günahları bir babanın çocuğu için neler yapabileceğini anlatıyor. Yıllar önce işlemediği bir cinayeti üstlenmek zorunda kalan bir adamın kızı olduktan sonra değişen hayat hikayesini anlatıyor. İşte bu hayat hikayesinde etkisi olan bir karakterdir Ferruh. Ferruh karakterini canlandıran oyuncu ise daha önce İçerde dizisinden tanıdığımız Yusuf Komiser’i canlandıran oyuncu Mustafa Uğurlu‘dur. Mustafa Uğurlu kimdir? Tanıyalım.

Babamın Günahları Ferruh ( Mustafa Uğurlu) Kimdir?

1955 yılında Karaman’da dünyaya gelen usta isim Mustafa Uğurlu, Ağır Roman filmindeki rolü ile tanınmıştır. 5 kardeş olan oyuncunun abisi Ahmet Uğurlu da oyuncudur. Babası sağlık memuru olan oyuncunun annesi ise ev hanımıdır. Babasının tayini 2-3 yaşında Bursa ilimize çıkınca Mustafa lise dahil eğitimini Bursa’da tamamlar. Oyuncunun Memluk Türkçesinde Zarf-Fiilli Parçaların Dizimi isminde bir kitabı bulunmaktadır.

Mustafa Uğurlu ilk olarak Turgut Özakman’ın yazdığı Rıza Beyler isimli dizi ile izleyici karşısına çıkar. 1997 yılında Ağır Roman filminde Okan Bayülgen, Müjde Ar, Savaş Dinçel gibi isimlerle birlikte rol alır. 1999 yılında ise Asansör filminde Arzu Yanardağ ile başrol oynamıştır. Trt 1 ekranlarında yayınlanan Milat dizisinde Asaf Demirci karakterini canlandıran oyuncu Burcu Kara, Ufuk Bayraktar ile birlikte rol aldı. Oyuncunun 2015 yılında başına talihsiz bir olay gelir ve Antalya Film Festivalinden aldığı ödül hırsızlar tarafından çalınır. Belediye Başkanı kendisine yenisini göndereceğini beyan eder.

Mustafa Uğurlu 2015 yılında yayınlanan Uzaklarda Arama filminde rol aldı. Filmde Sevda Erginci, Doğa Konakoğlu, Eşref Kolçak, Fırat Tanış ile birlikte rol aldı. Yine aynı yıllar Özcan Alper’in yazıp yönettiği Rüzgarın Hatıraları adlı sinema filminde rol aldı. Filmde Onur Saylak, Tuba Büyüküstün ile birlikte oynadı. Son dönemlerde ise Show Tv ekranlarında yayınlanan dizi İçerde dizisinde Yusuf Komiser’i canlandırdı. Yusuf Komiser rolü ile büyük beğeni topladı. Oyuncunun bir çok dalda ödülleri de bulunmaktadır.

Babamın Günahları Oyuncu Kadrosu? Tıklayınız!

Mustafa Uğurlu Videosu!

Etiketler: babamın günahları ferruh gerçek adı babamın günahları ferruh kimdir babamın günahları ferruh oynadığı diziler babamın günahları içerde yusuf müdür


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL