Nagehan Alçı Kim? Kaç Yaşında? Mesleği Ne?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Ünlü oyuncu Elçin Sansu’nun Nagehan Alçı hakkında attığı tweet herkesi şaşırttı.  Elçin Sangu’nun bu paylaşımı üzerine Nagehan Alçı kimdir? Kaç yaşında nereli? soruları basının ve siyasetin gündemini meşgul etti.

Dün akşam Habertürk TV’de yayınlanan CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yle birlikte katıldığı program sonrası  Elçin Sangu’nun “ Nagehan adına utanmaktan ben yoruldum o rezil olmaktan yorulmadı” sözleri üzerine  hayatı ve biyografisi merak edilen Nagehan Alçı hakkında  kısa bir bilgi verelim….

 

Başkan adayı Muharrem İnce, dün habercilerin sorularını cevaplamak için katıldığı programda Nagehan Alçı ile aralarında şu diyalog geçti;  Muharrem İnce’nin canlı yayında gösterdiği gazete kupürüne karşı gelen Nagehan Alçı’ya, İnce “Ben sizin neyi anlamadığınızı anlamıyorum. Size bir soru sorabilir miyim? Hayatınızda iki ya da üç kez görüştüğünüz birini özler misiniz? Bitsin bu hasret diyorsanız iki ya da üç kezden daha fazla görüştünüz demektir” yanıtını verdi. Muharrem İnce’nin bu yanıtı üzerine Naghean Alçı; “O zaman iki üçten fazla diyorsunuz ben bunu bir şey söyleyemem şeklinde”  cevap verdi.

13 Nisan 1977 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Ngihan Alçı;  Rasim Ozan ile 8 yıldır evlidir. Nagehan Alçı ve eşinin bu evlilikten Ayşe Ela ve Betül Yasemin adlarında ikiz kız çocukları  vardır.  Gazetecilik hayatına Hürriyet gazetesinin dış haberler servisinde stajyer olarak başladı. Ardından  32. Gün’de ve Avusturya’daki bir televizyon kanalında stajlar yaptı. Show TV, Akşam Gazetesi ve sonrasında Milliyet gazetelerinde çalışmıştır.

SkyTürk TV’de Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turgut ile Sosyal Bilgiler isimli yararlı belgeseller hazırladı. Aynı zamanda Kanaltürk’te Kısa bir süre Pelin Batu ile birlikte Sınırsız isimli televizyon programda yorumculuk yaptı.

Etiketler: elçin sangu ve nagehan alçı nagehan alçı kimdir


Yorum yaz