Naim Süleymanoğlu’nun Mezarı Neden Açıldı? Sekai Mori Kim?

Naim Süleymanoğlu’nun Mezarı Neden Açıldı? Sekai Mori Kim?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

2017 yılında ani bir şekilde hayata veda eden ve olimpiyat şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu’nun mezarı açılıyor. Başarılı sporcunun kızı olduğunu iddia eden Japon Sekai Mori’nin açtığı babalık davası nedeniyle Süleymanoğlu’ndan DNA örneği alınması gerekiyor. Vatandaşlar Naim Süleynaoğlu’nun mezarı neden açılıyor sorusuna yanıt aradı. 

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden cep herkülü lakaplı dünya ve Avrupa olimpiyat şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu’nun vefatı üzerine çocukları arasında miras kavgası yaşandı. Naim Süleymanoğlu’nun  kızı olduğunu iddia eden Japon Sekai Mori’nin açtığı babalık davasında, DNA örneği alınabilmesi için fethi kabir işlemi yapılmasına mahkeme tarafından karar verildi.

Bugün sabah saatlerinde olay yeri inceleme ekipleri, Naim Süleymanoğlu’nun Edirnekapı’da bulunan kabrine geldi ve çalışmalara başlandı. Çalışmalara başlayan ekipler, mezarlığın çevresine sıkı bir  güvenlik çemberi yapıldı.  Süleymanoğlu’nun mezarının bulunduğu alan da ekibin dışında kimsenin göremeyeceği  şekilde perdeyle çevrelendi.

Mezarın Adli Tıp Kurumu uzmanı eşliğinde açılacağı ve diş ile uyluk ve kaval kemiğinden doku örnekleri alınarak Sekai Mori ile uyup uymadığı ortaya çıkacak.

Japon Sekai Mori’nin babalık iddialarına karşı gelen kızları Esin ve Sezin mezarın açılmasını kesinlikle istemediler. Fakat mahkeme kararıyla mezarın açılmasına karar verildi. Naim Süleymanoğlu yaptığı bir röportajda 4 çocuğu olduğunu dile getirmişti. Şimdi herkes DNA sonuçlarını bekliyor.

 

Etiketler: naim süleymanoğlunun mezarı neden açıldı sekai mori kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL