Nebahat Çehre (Yuvamdaki Düşman Olcay) Kimdir? Yaşı, Boyu

Nebahat Çehre (Yuvamdaki Düşman Olcay) Kimdir? Yaşı, Boyu

Yazar: Emre Yuvamdaki Düşman

Show Tv ekranlarında yayınlanacak olan yeni dizi Yuvamdaki Düşman merakla beklenirken dizide rol alacak olan Nebahat Çehre’nin dizideki rolü de belli oldu. Dizide Olcay karakterini canlandıracak oyuncunun performansı ise merak konusu oldu. Dizide Olcak karakterini canlandıran Nebahat Çehre kimdir? Tanıyalım.

Nebahat Çehre (Yuvamdaki Düşman Olcay) Kimdir? Yaşı, Boyu

1944 yılında Samsun’da dünyaya gelen Nebahat Çehre, 1,66 boyunda, 61 kg ağırlığında ve 73 yaşındadır. Kahverengi gözlere ve saçlara sahip olan oyuncu Samsun’da 4 çocuklu bir ailede büyümüştür. Henüz 15 yaşında iken Türkiye Güzeli seçilen Nebahat Çehre fotomodel, ses sanatçısı, manken, sinema ve dizi oyuncusudur. 1960 yıllarına damgasını vuran oyuncu uzun yıllar ara verdiği oyunculuğa tekrar dönmüş ve adından sıklıkla söz ettirmeyi başarmıştır. Yaşını göstermeyen oyuncunun bu güzelliğini, dinçliğini neye borçlu olduğu ise her zaman merak edilen konulardan olmuştur.

Nebahat Çehre henüz 5 yaşında iken İstanbul’a ailesi ile birlikte taşınmıştır. Annesi Müzeyyen Çehre babası ise İzzet Çehre’dir. Anne tarafı koyu bir Laz iken baba tarafı Gürcü’dür. Diğer kardeşleri erkektir. Ailesinin biricik kızı olan Çehre küçük yaşta elde ettiği ünü iyi değerlendirmiş ve foto modellik ve oyunculuk yapmaya başlamıştır. Oyuncu 1961 yılında ilk sinema filmi olan Yaban Gülüm’de rol almıştır. 1962 yılında Meçhule Gidenler ve Acı Hayat, 1963 yılında ise İki Vatanlı Kadın, 1964 yılında Kamalı Zeybek filminde rol alan oyuncu burada Yılmaz Güney ile tanışmış ve 1967 yılında dünya evine girmiştir. 1968 yılında ise boşanmıştır.

[mavitext]Yuvamdaki Düşman Yasemin Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Nebahat Çehre 1976 yılında Galatasaray’ın milli basketbolcusu Yavuz Demir ile dünya evine girmiş evliliği kısa sürmüş ve 1979 yılında boşanmıştır. 1970 yılında sinema dünyasından uzaklaşan oyuncu ses sanatçılığı yapmıştır. Özellikle Sezen Aksu’nun Büklüm Büklüm şarkısı ile büyük beğeni toplamıştır. Daha sonra oyunculuğa geri dönmüştür. Nebahat Çehre 2012-2014 yıllarında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Kanuni Sultan Süleyman’ın validesi Ayşe Hafsa Sultan karakterini canlandırmıştır. Dizide Halit Ergenç, Meryem Uzerli ve Vahide Gördüm gibi ünlü oyuncularda yer almıştır. Dizinin senaryosunu Meral Okay üstlenmiştir. Meral Okay dizide vefat etmiş ve yerine Yılmaz Şahin devam etmiştir. Nebahat Çehre’ye yeni dizisinde başarılar dileriz.

[pembetext]Yuvamdaki Düşman Oyuncu Kadrosu İçin Tıklayınız![/pembetext]

Nebahat Çehre Videosu!

Etiketler: yuvamdaki düşman nebahat çehre yuvamdaki düşman olcak kim yuvamdaki düşman olcay sevgilisi yuvamdaki düşman olcay yaşı


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL